Polskie Radio
Section05
Andrzej Szejna

Zgrzyt na opozycji. Poseł PSL deklaruje poparcie dla "rolniczej dwunastki". KO i Lewica mówią innym głosem

- Realizowaliśmy bardzo wiele postulatów z "rolniczej dwunastki" i deklarowaliśmy wsparcie w kolejnych zadaniach - mówiła w niedzielę w TVP Info posłanka PiS Joanna Lichocka. Poparcie w całości dla postulatów OPZZ i Solidarności zadeklarował Stefan Krajewski z PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe lewica PiS PSL zwierzęta Joanna Lichocka Andrzej Szejna Paweł Jabłoński rolnictwo rolnicy wieś

"Póki trwa wojna i rządzi Łukaszenka, zapora powinna pozostać". Szejna o granicy z Białorusią

- Mam nadzieję, że zapora będzie kiedyś zlikwidowana, bo Białoruś będzie demokratycznym krajem. Jej obywatele różnią się od Rosjan, gdyby były tam demokratyczne wybory, Łukaszenka nigdy by nie wygrał - mówił w Programie 1 Polskiego Radia mec. Andrzej Szejna (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska uchodźcy imigranci w Europie imigracja polityka POLSKA Andrzej Szejna Krzysztof Świątek Białoruś

"Mamy dalej idący projekt inwestycji w budownictwo". Poseł Lewicy odpowiada na "Przyjazne osiedle"

- Jeżeli jakiekolwiek ugrupowanie polityczne, a takim jest Lewica, chce zachęcić młodych ludzi do posiadania dzieci, to trzeba im zapewnić mieszkania, a tych jest w Polsce za mało - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Andrzej Szejna. - Dzięki formule, jaką proponujemy: tanie mieszkanie na wynajem z tanim czynszem, Lewica wychodzi naprzeciw różnym oczekiwaniom - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Szejna lewica polityka Katarzyna Gójska mieszkania

Taśmy poseł Maciejewskiej. Szejna: jeśli oczyści się z zarzutów - witamy, a jeśli nie - żegnamy

- Nikt nie jest winny, dopóki wina nie zostanie mu udowodniona. Natomiast jeśli pani Beata Maciejewska oczyści się z zarzutów - witamy [z powrotem]. Jeżeli się jednak nie oczyści - żegnamy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Andrzej Szejna o zawieszonej wiceprzewodniczącej klubu parlamentarnego Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Szejna polityka lewica mobbing wybory parlamentarne opozycja Paweł Zieliński

"Szczegółowo opisane plany obronne Polski". Marcin Porzucek o efektach szczytu NATO

- Szczyt w Wilnie to wielki sukces Polski. Pomagamy Ukrainie na bardzo wielu płaszczyznach, zarówno społeczeństwu, jak i państwu ukraińskiemu w wymiarze militarnym i dyplomatycznym. Najważniejsze dla nas jest bezpieczeństwo Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Porzucek (PiS). W dyskusji wzięli udział również Jan Filip Libicki (PSL), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta), Andrzej Szejna (Nowa Lewica), Jan Kanthak (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Ukraina wojna na Ukrainie NATO szczyt NATO w Wilnie Jan Kanthak Paweł Sałek Jan Filip Libicki Andrzej Szejna Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Relokacja migrantów. Szejna: Polska powinna wykorzystać swój atut i wywalczyć dodatkowe środki

- Polska powinna wykorzystać swój atut, że tak ciepło przyjęliśmy naszych braci i siostry z Ukrainy, i wywalczyć dodatkowe środki. Nie mamy obowiązku przyjmować tych imigrantów, którzy są dla naszego kraju niebezpieczni, którzy przekraczają granicę nielegalnie i nie mają prawa do azylu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Andrzej Szejna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Szejna lewica polityka migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny Unia Europejska Polskie Radio Paweł Zieliński

Komisja ds. badania rosyjskich wpływów. "Nie wiesza się strzelby po to, żeby jej nie użyć"

- Jest takie powiedzenie, że jeżeli widzimy w pierwszym kadrze filmu strzelbę, która wisi na ścianie, to możemy być pewni, że ona w ostatnim akcie wypali - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Szejna z Nowej Lewicy. Polityk skomentował w ten sposób kwestię komisji ds. badania rosyjskich wpływów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Szejna Adrian Klarenbach polityka komisja śledcza

"Zakłamują historię, szkodzą polskiej racji stanu". Wiceszef MKiS o słowach prof. Barbary Engelking

Prof. Barbara Engelking w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim stwierdziła w TVN, że wśród Polaków w czasie II wojny światowej rozpowszechnione było szmalcownictwo. Jej słowa komentowali w Polskim Radiu 24 politycy: Jarosław Zieliński (PiS), Jacek Ozdoba (wiceszef MKiS), Andrzej Szejna (Nowa Lewica) i Mirosław Suchoń (Polska 2050). - Wchodzenie w jakieś narracje, rozczłonkowywanie czy fałszowanie historii jest przerażające i szkodzi polskiej racji stanu - ocenił Jacek Ozdoba.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Zieliński Jacek Ozdoba Andrzej Szejna POLSKA polityka HISTORIA II wojna światowa getto warszawskie Holokaust

"Polityka uległości wobec Rosji była czymś niebywałym". Poseł PiS o nowej sejmowej komisji

- Gdybyśmy wzięli całą politykę, jako prowadził rząd Tuska wobec Rosji, łącznie z oddaniem jej śledztwa po największej tragedii Polski, po katastrofie smoleńskiej, można mówić o zdradzie stanu - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Zieliński (Prawo i Sprawiedliwość). W dyskusji udział wzięli również Michał Woś (Solidarna Polska), Andrzej Szejna (Lewica), Jan Filip Libicki (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA bezpieczeństwo energetyczne Rosja polityka Jarosław Zieliński Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jan Filip Libicki Michał Woś Andrzej Szejna