Polskie Radio
Section05
Ameryka

Upamiętnia historię najstarszej osady polonijnej. W weekend otwarcie Centrum Dziedzictwa Polskiego w Teksasie

Polonia w miejscowości Panna Maria w Teksasie otwiera Centrum Dziedzictwa Polskiego. Centrum będzie prezentować historię i kulturę polską, a także dzieje tej najstarszej osady polonijnej w Ameryce założonej w 1854 roku przez imigrantów z Górnego Śląska.
Zobacz więcej na temat:  Polonia w USA Ameryka Polonia Ameryka Północna POLSKA HISTORIA społeczeństwo Teksas ŚWIAT

Brazylia: Bolsonaro z zarzutem "zbrodni przeciw narodowi". Senat obciąża go winą za tragiczny przebieg epidemii

Raport komisji śledczej Senatu Brazylii, obciążający winą prezydenta Jaira Bolsonaro za rozmiary tragedii, jaką jest pandemia koronawirusa, która zabiła w tym kraju ponad 600 tysięcy osób, stał się w czwartek głównym tematem czołówek niemal wszystkich mediów Ameryki Łacińskiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Brazylia Jair Bolsonaro pandemia COVID-19 koronawirus

"Ma zapewnić sojuszników o wsparciu". Eksperci o wizycie sekretarza obrony USA w Europie

- Wizyta Lloyda Austina wpisuje się w politykę prowadzoną przez administrację Joe Bidena. To polityka, która ma zapewnić sojuszników USA w poszczególnych regionach narażonych na niebezpieczeństwo, w tym przypadku ze strony Rosji, o swoim wsparciu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem audycji był również dr Łukasz Kulesa z Polskiego Instytutu Spaw Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Bliski Wschód NATO Gruzja Ukraina Rumunia Pentagon bezpieczeństwo Stany Zjednoczone Ameryka