Polskie Radio
Section05
Ameryka

Sekretarz stanu USA: Polska jest oddanym sojusznikiem w NATO

"Z przyjemnością rozmawiałem dziś z ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem, by potwierdzić naturę bliskich i trwałych relacji polsko-amerykańskich oraz promować dalszą współpracę w Europie i poza nią. Polska jest oddanym sojusznikiem w NATO i nieocenionym partnerem" - napisał na Twitterze szef dyplomacji USA Antony Blinken.
Zobacz więcej na temat:  relacje polsko-amerykańskie ŚWIAT USA POLSKA Ameryka Stany Zjednoczone Zbigniew Rau Ministerstwo Spraw Zagranicznych

"Rozmowy ze stroną amerykańską wyglądają obiecująco". Szef MSZ o relacjach na linii Polska-USA

- Rozmowy ze stroną amerykańską nie wskazują na jakąś zmianę w stosunku do poprzedniej amerykańskiej administracji. Wydaje się, że za stosunki międzynarodowe odpowiadają Demokraci starej daty - powiedział w wywiadzie dla "Sieci" minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja stosunki polsko-amerykańskie Zbigniew Rau Joe Biden USA Stany Zjednoczone Ameryka ŚWIAT

Multilateralizm i regulacja przestrzeni cyfrowej. Macron proponuje "nową koncepcję NATO"

Prezydent Francji Emmanuel Macron wskazał multilateralizm, czyli wspólne kierowanie polityką przez kilka państw, jako konieczną podstawę wspólnych działań w wymiarze transatlantyckim. Jak mówił, wypracowanie skutecznego wspólnego działania koordynowanego przez wiele podmiotów jest najważniejszą potrzebą.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa NATO Ameryka USA Stany Zjednoczone Francja Emmanuel Macron Monachium