Polskie Radio
Section05
Ameryka

Dramatyczna sytuacja w Wenezueli. Caritas Polska przygotowuje paczki z żywnością

Już prawie 5 milionów Wenezuelczyków opuściło swój kraj, dotknięty politycznym i ekonomicznym kryzysem. Ponad połowę wszystkich wenezuelskich uchodźców i migrantów, przyjęła sąsiadująca Kolumbia. - Caritas Polska uruchomiła program, dzięki któremu do Wenezuelczyków w pasie przygranicznym trafi ponad 9 tysięcy paczek z żywnością - mówi Maurycy Pieńkowski z organizacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Południowa Wenezuela Caritas Caritas Polska pomoc

Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem w USA. Część stanów przywraca ograniczenia

Władze stanów Teksas i Floryda zdecydowały się na przywrócenie niektórych ograniczeń w związku ze wzrostem liczby notowanych zakażeń koronawirusem. Wczoraj w Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano ponad 40 tysięcy przypadków zakażenia, czyli najwięcej od momentu wybuchu epidemii. Lekarze podkreślają, że nowe zakażenia dotyczą w dużej mierze ludzi młodych, którzy nie przestrzegają zasad dystansu społecznego ani nie noszą maseczek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone koronawirus pandemia COVID-19 epidemia Teksas Floryda

Prof. Żurawski vel Grajewski: Polska jest krajem odpowiedzialnym za swoje bezpieczeństwo

- Przez wizytę pana prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie Polska została pokazana jako ten kraj, który swoją część odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo przyjmuje na własne barki - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania ŚWIAT Ameryka Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Donald Trump bezpieczeństwo NATO USA Stany Zjednoczone