Polskie Radio
Section05
Bogusław Nizieński

Mjr Bogusław Nizieński: Ojczyzna i AK to dwie świętości

W Polskim Radiu 24 pierwsza audycja z nowego cyklu "Powroty z Niepamięci". Gościem był sędzia mjr Bogusław Nizieński, żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, kawaler Orderu Orła Białego, a także były rzecznik Interesu Publicznego. – AK kochała Polskę, a Polska kochała AK. To dwie świętości, o których nie można zapomnieć – powiedział w rozmowie z Tadeuszem Płużańskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 powroty z niepamięci HISTORIA historia Polski ludzie II wojna światowa komunizm Armia Krajowa Bogusław Nizieński Żołnierze Wyklęci

Prezydent o "podziwie i uznaniu" dla Bogusława Nizieńskiego

W Pałacu Belwederskim w Warszawie odbyła się uroczystość jubileuszu 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego, żołnierza Armii Krajowej, kanclerza Kapituły Orderu Orła Białego, byłego Rzecznika Interesu Publicznego. "Jestem pełen podziwu i uznania dla pańskiej niezmiennej postawy, opartej na nieposzlakowanej uczciwości i wierności najwyższym wartościom patriotycznym" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym na jubileuszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bogusław Nizieński