Polskie Radio
Section05
Bogusław Nizieński

Uroczystości 80. rocznicy powstania Armii Krajowej. Apel do młodych ludzi

Przewodniczący Rady ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych wziął udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, które odbyły się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Jak podkreślił Bogusław Nizieński "odpowiedzi na pytanie, czy przetrwa Polska jako niepodległy byt, udzielicie wy - młodzi". - Wszystko zależy od waszej determinacji i przekonania, że warto podjąć trud w służbie dla ojczyzny - ocenił sędzia i weteran AK. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Armia Krajowa Grób Nieznanego Żołnierza historia Polski HISTORIA Wojsko Polskie siły zbrojne Leopold Okulicki Polskie Państwo Podziemne II wojna światowa pamięć

Mjr Bogusław Nizieński: Ojczyzna i AK to dwie świętości

W Polskim Radiu 24 pierwsza audycja z nowego cyklu "Powroty z Niepamięci". Gościem był sędzia mjr Bogusław Nizieński, żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, kawaler Orderu Orła Białego, a także były rzecznik Interesu Publicznego. – AK kochała Polskę, a Polska kochała AK. To dwie świętości, o których nie można zapomnieć – powiedział w rozmowie z Tadeuszem Płużańskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 powroty z niepamięci HISTORIA historia Polski ludzie II wojna światowa komunizm Armia Krajowa Żołnierze Wyklęci

Prezydent o "podziwie i uznaniu" dla Bogusława Nizieńskiego

W Pałacu Belwederskim w Warszawie odbyła się uroczystość jubileuszu 90. urodzin sędziego Bogusława Nizieńskiego, żołnierza Armii Krajowej, kanclerza Kapituły Orderu Orła Białego, byłego Rzecznika Interesu Publicznego. "Jestem pełen podziwu i uznania dla pańskiej niezmiennej postawy, opartej na nieposzlakowanej uczciwości i wierności najwyższym wartościom patriotycznym" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym na jubileuszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA