Polskie Radio
Section05
Wojciech Reszczyński

"Prezentacja otwartych kart". Reszczyński o wiecu PiS w Bogatyni

- Te wiece mają jasny przekaz, bez zacienienia, to prosty, oczywisty przekaz, adresowany do ludzi za pomocą prostego języka. To jest ta dobra strona polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński (Program 3 Polskiego Radia), w dyskusji wziął udział również Andrzej Rafał Potocki ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Tadeusz Płużański Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce bogatynia Wojciech Reszczyński Jarosław Kaczyński Turów

Sztuczna inteligencja - rozszerzające się perspektywy czy zagrożenie?

By odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości, trzeba podążać za aktualnymi trendami i być na bieżąco z tym, co dzieje się w świecie nowych technologii. Przedsiębiorcy, którzy chcą odnieść sukces, powinni być otwarci na to, co nowe, i nie bać się rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Jak nadążyć za szybkim rozwojem? Jakie korzyści przynoszą narzędzia AI i jak je mądrze wykorzystać?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Trójka sztuczna inteligencja Wojciech Reszczyński

PR24 Film "Ich człowiek z Brukseli". Marcin Tulicki: Tusk nie zrobił nic wbrew Niemcom

- Kiedy był premierem, Donald Tusk był orędownikiem, czy też wykonawcą słynnego resetu z Rosją, resetu, który doprowadził do tej tragedii, z którą teraz muszą borykać się Ukraińcy - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz TVP Marcin Tulicki, autor filmu "Ich człowiek w Brukseli".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Donald Tusk POLSKA polityka Wojciech Reszczyński TVP

"Mamy do czynienia z autentycznym buntem". Wojciech Reszczyński o sądownictwie w Polsce

- Zgodnie z tradycyjnym podziałem mamy władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą i ta trzecia władza odmówiła współpracy w związku z reformami jakie władza wykonawcza, upoważniona przez władzę ustawodawczą, przeprowadziła w sądownictwie - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Reszczyński, publicysta Programu 3 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy sądownictwo sąd prawo ustawa Wojciech Reszczyński

Jak zadbać o rozwój młodego człowieka? Współczesne trudności wychowawcze

Od kwietnia na rynku ukazuje się dwumiesięcznik poświęcony wychowaniu. Jego wydawcą jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, publiczna placówka o zasięgu krajowym, zajmująca się doskonaleniem nauczycieli, prowadzona przez Ministra Edukacji Narodowej. W składzie redakcji są zawodowi nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, dziennikarze. Na czym polegają współczesne kłopoty wychowawcze? Z czy mierzą się rodzice i pedagodzy? 
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki Wojciech Reszczyński Trójka wychowanie dzieci młodzież edukacja

WOT. Przed jakimi zadaniami stają teraz żołnierze?

– Jesteśmy pierwszą brygadą Wojsk Obrony Terytorialnej przeznaczoną ściśle do ochrony terenu zurbanizowanego. Nasze zadane to ochrona ludności w granicach Warszawy – mówi st. kpr. Przemysław Łuszczki, przywołując przykład 112. Brygady Terytorialnej Wojsk Ukrainy, które odparły atak na Kijów. – Ich wzorem my będziemy realizowali obronę ludności naszej stolicy – podkreśla. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojsko Polskie Terytorialsi WOT Wojska Obrony Terytorialnej Wojciech Reszczyński

Plany budowy Pętli Mazurskiej w cieniu katastrofy ekologicznej na Odrze

Opinia publiczna otrzymała dobrą i złą wiadomość związane z kondycją polskich zbiorników wodnych. Dobrą wiadomością jest podpisanie pierwszej umowy na wykonanie Wielkiej Pętli Mazurskiej, co jest spełnieniem marzeń wielu żeglarzy, motorowodniaków, ale i miłośników Mazur. Złą – zatrucie rzeki Odry, o którym to zdarzeniu, mimo braku wieści o przyczynie i sprawcach, już mówi się jako o katastrofie ekologicznej. O obu wydarzeniach we czwartkowym "Klubie Trójki" rozmawiali Arkadiusz Czartoryski, Wojciech Skowyrski oraz kpt. Jacek Wasilewski. 
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki społeczeństwo Wojciech Reszczyński katastrofa ekologiczna Odra ryby zatrucie żeglarstwo woda jezioro Arkadiusz Czartoryski inwestycje turystyka

Kryzys energetyczny a sprawa europejska

Światowe i europejskie konsekwencje wojny na Ukrainie to m.in. deficyt najważniejszych surowców energetycznych, a co za tym idzie, wyższe ceny paliw, żywności i usług oraz inflacja sięgająca od 20 proc. do 25 proc. To także zagrożenie recesją, brakiem ogrzewania zimą, życie w cieniu wojny nuklearnej oraz milionowe migracje uchodźców z Ukrainy i emigrantów ekonomicznych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Wojciech Reszczyński Rosja Gazprom gaz energetyka Anna Moskwa Wojciech Surmacz wojna na Ukrainie Ukraina polityka Arkadiusz Czartoryski Grzegorz Pytel Instytut Sobieskiego PAP Partia Republikańska Unia Europejska Niemcy