Polskie Radio
Section05
COVID-19

Koronawirus w Polsce. Wiemy, ile osób zaszczepiło się czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19 zaszczepiło się do tej pory 1,33 mln osób. W przyszłym tygodniu zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie czwartej dawki szczepionki dla "szerszej populacji, przynajmniej 18 plus".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka szczepienia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia

Kiedy pojawi się szczepionka wzbogacona o wariant omikron? Prof. Horban wskazuje możliwy termin

Konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, główny doradca premiera do spraw COVID-19, profesor Andrzej Horban, powiedział "Gazecie Pomorskiej", że szczepionka biwalentna przeciw COVID-19, czyli wzbogacona o wariant omikron, powinna pojawić się w Polsce na początku września. Jest ona w trakcie rejestracji w USA i UE. Naukowiec powiedział też, że być może jesienią będzie więcej zachorowań, ale będą one łagodne i nie powinny "zdominować naszego systemu opieki medycznej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 omikron szczepienia społeczeństwo Andrzej Horban małpia ospa

IV dawka szczepionki na koronawirusa. Personel medyczny może już ją przyjmować

Od 17 sierpnia pracownicy wykonujący czynności zawodowe w placówkach ochrony zdrowia, w tym w aptekach i punktach aptecznych, i studenci kierunków medycznych mogą zaszczepić się drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19. Przed jej podaniem należy zachować odstęp co najmniej czterech miesięcy od podania pierwszej dawki przypominającej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia