Polskie Radio
Section05

IMGW

TYLKO U NAS Niebezpieczna sytuacja na Bugu. Strażacy wożą dzieci do szkoły. "Nie jest możliwy przejazd samochodem"

- W gminie Zabrodzie podtopione są Słopsk oraz Młynarze. W tej drugiej miejscowości wszyscy mieszkańcy są w trudnej sytuacji, ponieważ główna droga powiatowa na odcinku 800 metrów jest zalana, nie jest możliwy przejazd samochodem osobowym. Dzieci do szkół są podwożone samochodem strażackim - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wójt gminy Zabrodzie Krzysztof Jezierski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mazowsze woda służby i bezpieczeństwo straż pożarna alert hydrologiczny regiony

ALERT POGODOWY Ostrzeżenia IMGW. W większości Polski silny wiatr. Na Bałtyku możliwe gwałtowne wezbrania

W nocy z piątku na sobotę w całym kraju wystąpią opady - od deszczu do śniegu. Będzie wiał silny i porywisty wiatr. Termometry wskażą od -3 do 3 st. C - poinformował Michał Folwarski, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ponadto IMGW wydał ostrzeżenia I i II stopnia przed silnym wiatrem w woj. pomorskim. Hydrolodzy przewidują także wzrost poziomu wody na Bałtyku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda społeczeństwo prognoza pogody alert pogodowy

ALERTY POGODOWE Uwaga na marznące opady i silny wiatr. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla południowych części województw małopolskiego i podkarpackiego. IMGW informuje o opadach marznących w tym rejonie. Z kolei ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem wydane zostały dla przeważającego obszaru Polski. Bezpieczniej będzie jedynie na północnym wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo pogoda prognoza pogody alert pogodowy zima gołoledź wiatr

POGODA W piątek pochmurno i z opadami, choć chwilami pojawi się słońce. Uwaga na silne porywy wiatru

- Piątek będzie pochmurny, z opadami śniegu i deszczu, ale też z przejaśnieniami i chwilami ze słońcem. Najcieplej będzie na zachodzie kraju do 9 st. C - poinformował Kamil Walczak, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody zima śnieg społeczeństwo kierowcy Polskie Radio Kierowców góry