Polskie Radio
Section05
Kazimierz Górski

"Był wręcz filozofem piłki nożnej". Mirosław Wlekły o Kazimierzu Górskim

Legendarny trener Kazimierz Górski, gdyby żył, obchodziłby dziś 100. rocznicę urodzin. Dla wielu jego metody szkoleniowe nadal pozostają niedoścignionym wzorem. - Kazimierz Górski, ten z zacisza szatni, był dla piłkarzy przede wszystkim ojcem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mirosław Wlekły, autor biografii "Górski. Wygramy my albo oni". Co trener tysiąclecia powiedziałby obecnym sportowcom?
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Kazimierz Górski Piłka nożna

TYLKO U NAS Kazimierz Górski, setna rocznica urodzin. Żmuda: było śmiesznie jak w Montrealu wylosowałem pokój z trenerem

- Na igrzyskach w Montrealu w 1976 roku w wiosce olimpijskiej wylosowałem pokój dwuosobowy z trenerem Górskim. Miałem 22 lata i wielki szacunek dla trenera. Cały czas w pokoju nie byłem rozmowny, a trener Górski tak samo. Potem na koniec igrzysk trener powiedział: Władziu, ale myśmy sobie pogadali - wspomina Władysław Żmuda.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Kazimierz Górski SPORT

TYLKO U NAS Kazimierz Górski, setna rocznica urodzin. Ćmikiewicz: wypijcie chłopcy piwko, mecz gramy jutro

- Po zdobyciu złotego medalu olimpijskiego w nagrodę pojechaliśmy na tournée do USA. Spotykaliśmy się z Polonią Amerykańską, tam trzeba było mieć niesamowite zdrowie na te spotkania. Zdarzało się, że podczas jednego wieczoru siedem razy śpiewaliśmy "Sto lat", a do tego graliśmy jeszcze mecze. Będąc na krańcowym wyczerpaniu w USA dowiedzieliśmy się, że musimy jechać do Warny na mecz z Bułgarią - wspomina Lesław Ćmikiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Kazimierz Górski SPORT

TYLKO U NAS Kazimierz Górski, setna rocznica urodzin. Tomaszewski: na Wembley trener poukładał nas jak te puzzle

- Przed meczem na Wembley Pan Kazimierz powiedział jedną ze swoich piłkarskich myśli: im dłużej my przy piłce, tym krócej oni. Ale my nie mieliśmy szans utrzymać się przy piłce, bo rzucili się na nas jak harty (...) Ja zawsze mówiłem, że człowiek, który zatrzymał Anglię, to był Kazimierz Górski i jedenastu zawodników, których poukładał na boisku jak te puzzle, walczyliśmy w muszkieterskim stylu - mówi Jan Tomaszewski.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Kazimierz Górski SPORT

Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. Serwis Specjalny

Z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego portal PolskieRadio24.pl uruchomił serwis poświęcony legendarnemu trenerowi piłkarskiemu. Można w nim znaleźć, między innymi, wspomnienia o Kazimierzu Górskim oraz ciekawostki z jego życia i pracy trenerskiej - mówi Aneta Hołówek, kierownik sekcji sportowej Polskiego Radia 24 i współtwórczyni serwisu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Kazimierz Górski SPORT Piłka nożna POLSKA

Ekstraklasa uczci 100. urodziny Kazimierza Górskiego. Będą okolicznościowe koszulki i grafiki

19. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy dedykowana jest legendarnemu trenerowi stulecia – Kazimierzowi Górskiemu. Najwybitniejszy szkoleniowiec w historii polskiego futbolu urodził się 2 marca 1921 roku i choć kojarzony jest głównie z reprezentacją, to także z polską ligą związany był jako piłkarz i trener. Do obchodów rocznicy przygotowuje się także Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Kazimierz Górski Piłka nożna