Polskie Radio
Section05
euzebiusz smolarek

TYLKO U NAS Znów gramy o "wszystko". Polska ekspertem od takich starć

Bezpośrednie starcie Polski z Albanią (wtorek w Tiranie) w zasadzie zadecyduje o tym, kto zagra w marcowych barażach o mistrzostwa świata. Po naszej stronie z pewnością będzie doświadczenie, bowiem mecze „o wszystko” rozgrywaliśmy niemal w każdych eliminacjach.
Zobacz więcej na temat:  zlatan ibrahimović Kazimierz Deyna Zbigniew Boniek reprezentacja Polski Paulo Sousa Robert Lewandowski Kazimierz Górski euzebiusz smolarek SPORT Katar 2022 Piłka nożna

Premierowe gole polskich strzelb. Milik trafił w drugim meczu, Piątek w debiucie, Smolarek … trafił Abidala. A Lewandowski?

Debiutancka bramka w nowych barwach to ważny moment. Arkadiuszowi Milikowi udało się strzelić gola dla Olympique Marsylia już w drugim meczu. Zarówno jemu, jak i innym napastnikom reprezentacji Polski zdarzało się jednak czekać na przełamanie znacznie dłużej. Czasem bez skutku.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Olympique Marsylia Arkadiusz Milik reprezentacja Polski Robert Lewandowski euzebiusz smolarek Krzysztof Piątek

Pomysł Ekstraklasy absurdalny? Smolarek: nie można obciąć kontraktów o połowę

Euzebiusz Smolarek, prezes Polskiego Związku Piłkarzy czyli organizacji chroniącej prawa i interesy pracownicze piłkarzy przyznał, że pomysł Ekstraklasy SA na zredukowanie kontraktów o połowę jest absurdalny. Były reprezentant Polski uważa, że klubu powinny szukać lepszej drogi porozumienia z zawodnikami.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna euzebiusz smolarek koronawirus Koronawirus w Polsce Ekstraklasa 1. liga

Smolarek: obniżanie płac sprzeczne z prawami piłkarzy

Zawieszenie europejskich rozgrywek, w tym PKO Ekstraklasy, generuje w klubach ogromne straty finansowe. Konieczne może być zatem zredukowanie pensji zawodników. – Wysłaliśmy do zawodników ankietę, w której mają się odnieść do kwestii renegocjowania umów – powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Polskiego Związku Piłkarzy, Euzebiusz Smolarek. Były reprezentant Polski zapewnił, że kierowana przez niego organizacja będzie broniła interesów zawodników. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT koronawirus Piłka nożna PZPN euzebiusz smolarek