Polskie Radio
Section05
Longin Pastusiak

USA: prawybory prezydenckie w stanie Iowa

Przed poniedziałkowymi pierwszymi prawyborami prezydenckimi w USA Donald Trump umacnia się na pozycji lidera republikanów. W stanie Iowa moze on liczyć na ponad 32-procentowe poparcie. Jego głównego rywala senatora Teda Cruza popiera 25 procent ankietowanych. W New Hampshire, gdzie prawybory odbędą się tydzień później, przewaga Trumpa nad Cruzem wynosi prawie 20 punktów procentowych.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA wybory prezydenckie wybory w USA USA Longin Pastusiak Donald Trump Hillary Clinton

Trump przegrywa debatę prezydencką

Do tej pory wśród kandydatów walczących o nominację na prezydenta USA z ramienia Partii Republikańskiej dominował Donald Trump. Po czwartkowej debacie prezydenckiej Republikanów jednak jego poparcie spadło. Najlepiej – sądząc po reakcji widowni – wypadła jedyna kobieta w wyścigu – Carly Fiorina. Prof. Longin Pastusiak, amerykanista z Akademii Finansów i Biznesu Vistula, komentował w Świecie w Powiększeniu debatę.
Zobacz więcej na temat:  USA wybory prezydenckie w USA wybory w USA Donald Trump Longin Pastusiak

Bush kontra Clinton w starciu o urząd prezydencki?

Kampania przed prawyborami w USA nabiera rumieńców. Jedną z ubiegających się o nominację demokratów przed wyborami na prezydenta Stanów Zjednoczonych jest Hillary Clinton. Jeb Bush natomiast walczy o nominację republikanów. Prof. Longin Pastusiak, amerykanista mówił w Świecie w Powiększeniu o faworytach do nominacji dwóch ścierających się amerykańskich frontów politycznych.
Zobacz więcej na temat:  USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Longin Pastusiak Jeb Bush Hillary Clinton