Polskie Radio
Section05
Michaił Miszustin

Dr Bryc: Miszustin stał się trochę symbolem tego, że władze Rosji nie radzą sobie z pandemią

- Zaczyna się zbiegać cała masa bardzo ważnych problemów politycznych, a za moment także gospodarczych, względem których prezydent Putin będzie musiał podjąć decyzje i nie wiadomo, czy Miszustin będzie tą osobą, która będzie w stanie bardzo sprawnie kierować rządem - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odniosła się w ten sposób do sugestii, że premier Rosji po tym, jak został zakażony koronawirusem, nie wróci już na swoje stanowisko.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Agnieszka Bryc Krzysztof Grzybowski ŚWIAT Europa Rosja Michaił Miszustin Władimir Putin koronawirus pandemia COVID-19

NASZ WYWIAD Na Kremlu rusza walka. B. wiceszef banku centralnego: Putin dał sygnał:"będę rządził"

- Wewnątrz Kremla zacznie się bardzo silna walka o miejsce numer dwa przy Putinie. W  konstytucji zapisane jest, że jeśli z prezydentem coś się stanie, to premier zostaje p.o. prezydenta, ale Michaiła Miszustina nikt za numer 2 nie uważa. A odwołany Miedwiediew nie będzie już wiele znaczył w polityce – zauważa Siergiej Aleksaszenko. Według niego Putin dał otoczeniu co najmniej dwa ważne sygnały: "będę rządził, choć nie wiem, w jakiej roli" i "nie powiem jeszcze, kto będzie następcą".
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Rosja Władimir Putin Dmitrij Miedwiediew Michaił Miszustin

NASZ WYWIAD Ruszył projekt ”następca”, Miedwiediew trafił do zamrażarki

- Rosja zaczęła rok z dużym przytupem, jeżeli chodzi o kwestie sukcesji władzy i projektu  ”następca”. Sukcesja spędza sen z powiek obecnej elicie władzy, która może zatrząść się w posadach, w momencie kiedy przestanie funkcjonować w kręgu Władimira Putina – mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr hab. Agnieszka Legucka.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Dmitrij Miedwiediew Władimir Putin Michaił Miszustin NASZ WYWIAD