X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Dmitrij Miedwiediew

Nowe sankcje zaostrzają relacje na linii USA-Rosja

Reakcje polityczne, ekonomiczne i możliwe pod każdym innym względem zapowiedział premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w stosunku do Stanów Zjednoczonych. Była to rosyjska reakcja na zapowiedź przedstawicieli USA o wymierzeniu w Moskwę nowych sankcji. – Wojna w Syrii, konflikt na Ukrainie oraz front afrykański rosyjskich działań. Z tymi „innymi” reakcjami mamy do czynienia już w tej chwili – ocenił Jakub Mielnik, szef działu zagranicznego tygodnika „Wprost”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ameryka USA Rosja Donald Trump Dmitrij Miedwiediew sankcje sankcje USA Stany Zjednoczone Moskwa Waszyngton

Wybory w Rosji. Putin znów bezkonkurencyjny

Centralna Komisja Wyborcza kończy przyjmowanie zgłoszeń od potencjalnych kandydatów na prezydenta Rosji. Od czwartku sztaby wyborze będą mogły zacząć zbierać podpisy od Rosjan popierających poszczególnych kandydatów. O perspektywie zbliżających się wyborów mówiła w audycji Spojrzenie na wschód Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Władimir Putin Dmitrij Miedwiediew Rosja wybory w Rosji Aleksiej Nawalny

Protest przeciwko korupcji w Rosji. Setki zatrzymanych

Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny został skazany na 30 dni aresztu. Moskiewski sąd uznał, że opozycjonista jest winien wielokrotnego naruszenia ustawy o organizacji zgromadzeń. Aleksiej Nawalny został zatrzymany przed kamienicą, w której mieszka. Był również podejrzany o nieposłuszeństwo wobec policjanta. W audycji Świat w Powiększeniu o protestach mówił Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Moskwa protest Petersburg korupcja Maciej Jastrzębski Aleksiej Nawalny Dmitrij Miedwiediew