Polskie Radio
Section05
Oskar Halecki

Laureaci XIII edycji konkursu "Książka Historyczna Roku" [ZAPIS GALI]

Tomasz Sikorski, Adam Wątor, Wojciech Wencel, Piotr Długołęcki, Stanisław Grygiel oraz Paweł Skibiński zostali laureatami XIII Konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Organizatorami wydarzenia są: Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej i Narodowe Centrum Kultury. Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się w czwartek, 1 grudnia w siedzibie TVP w Warszawie. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda objął uroczystość Patronatem Narodowym w Stulecie Odzyskania Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Książka Historyczna Roku historia Polski KSIĄŻKA TVP Polskie Radio IPN Narodowe Centrum Kultury Oskar Halecki

Oskar Halecki. "Odkryty dopiero po odzyskaniu przez Polskę niepodległości"

Oskar Halecki był najczęściej cytowanym na świecie, a zarazem w Polsce chyba nie tak znanym historykiem XX wieku. Przede wszystkim z tego powodu, że w czasach PRL został wyklęty. - Władysław Gomułka na forum Frontu Jedności Narodu zdecydował się na jawną krytykę Oskara Haleckiego i potępienie go w bardzo brutalnych, obrzydliwych słowach - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Jan Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Dorota Truszczak Oskar Halecki Władysław Gomułka