Polskie Radio
Section05
Piotrków Trybunalski

Tragiczny wypadek na A1. List żelazny dla podejrzanego? Prokuratura jest przeciwko

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska poinformowała w środę, że prokuratura jest przeciwko wydaniu Sebastianowi M. listu żelaznego. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku na A1, w wyniku którego zginęła trzyosobowa rodzina, w tym 5-letnie dziecko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura wypadek śmierć Piotrków Trybunalski autostrada a1 sądownictwo

Beata Szydło: Polska jest krajem bezpiecznym, który dynamicznie się rozwija

Eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło powiedziała podczas spotkania z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego, że obecny rząd przywrócił polskim rodzinom godne życie. Była premier podkreśliła, że działania PiS w ostatnich latach wpłynęły pozytywnie na życie Polaków, a realizowane inwestycje są widoczne w całym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło kampania wyborcza wybory 2023 wybory parlamentarne polityka rząd Prawo i Sprawiedliwość PiS bezpieczeństwo Piotrków Trybunalski

Koniec prac na odcinku A1 między Tuszynem i Piotrkowem Tryb. Południe

Zakończyły się prace na blisko 16-kilometrowym odcinku autostrady A1 między węzłami Tuszyn a Piotrków Trybunalski Południe. Jak podała GDDKiA w Łodzi, w czwartek po południu otwarta zostanie łącznica Warszawa - Łódź na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, łącząca drogi A1 z S8.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców drogi infrastruktura GDDKiA Łódź Piotrków Trybunalski autostrada a1 kierowcy Polskie Radio Kierowców

Piotrkowska SOWA – interaktywne laboratorium wyobraźni

W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia powstanie Strefa Odkrywania Wyobraźni Aktywności, w skrócie SOWA. To wspólny program Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kolejna taka placówka planowana jest w Raciborzu, a łącznie ma ich powstać 32 w średnich miastach całej Polski.
Zobacz więcej na temat:  NAUKA młodzież aktywność eksperyment Piotrków Trybunalski Racibórz Centrum Nauki Kopernik Warszawa Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Trójka społeczeństwo

Łódzkie: budowa wiaduktów na A1. "Konieczne będzie wstrzymanie ruchu"

Kierowcy jadący autostradą A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego dzisiejszej i jutrzejszej nocy natrafią na utrudnienia w ruchu. W związku z budową nowych wiaduktów na odcinku między węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski Południe drogowcy będą zatrzymywać ruch w obu kierunkach na kilkanaście minut - informuje rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA transport remont łódzkie Piotrków Trybunalski regiony autostrada a1 autostrada

Jarosław Kaczyński: celem jest Polska sprawiedliwa i bogata

Nigdy przedtem w polskich dziejach nie było tak, żeby w krótkim czasie polska wieś uzyskała tyle, co za rządów PiS - powiedział na konwencji wyborczej PiS w Piotrkowie Trybunalskim prezes partii Jarosław Kaczyński. Przekonywał, że nasz kraj nie musi ustępować zachodnim sąsiadom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Wybory parlamentarne 2019 Piotrków Trybunalski regiony łódzkie