X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Piotrków Trybunalski

550-lecie polskiego parlamentaryzmu. Uroczystości

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas uroczystości w Piotrkowie Trybunalskim podkreślił, że Sejm zwołany tam 550 lat temu stał się ważnym etapem na drodze budowania i umacniania parlamentaryzmu Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomniał, że w 1468 roku w tym mieście zwołano pierwszy w historii Rzeczypospolitej Sejm, w którym zasiedli wybrani wcześniej na sejmikach ziemskich posłowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Kuchciński Piotrków Trybunalski

550 lat polskiego parlamentaryzmu

W 1468 roku król Kazimierz Jagiellończyk zwołał sejm w Piotrkowie Trybunalskim. O wydarzeniu tym Jan Długosz pisał w swoich rocznikach. W tym czasie tworzyły się koncepcje polityczne, które miały ugruntować parlamentaryzm. O wczesnym okresie systemu tworzenia władzy na ziemiach polskich, opowiedział Grzegorz Myśliwski z Instytutu Historycznego UW.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Jankowska Sejm parlament w Polsce historia Polski Władysław Łokietek Piotrków Trybunalski

Uroczyste odsłonięcie ławeczki radiowej Jedynki w Piotrkowie Trybunalskim

W najbliższą niedzielę 8 października o godz. 9.30 w  parku im. Św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim rozpocznie się rodzinny piknik pod hasłem "Aktywna Ławeczka". Jedną z atrakcji będzie uroczyste odsłonięcie interaktywnej ławeczki Radiowej Jedynki, w której znajdą się miejscowe legendy czytane przez dziennikarzy Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Piotrków Trybunalski Marta Januszewska Roman Czejarek