Polskie Radio
Section05
RELACJA

Ukraińcy uderzyli w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Zniszczyli artylerię Rosjan [ZAPIS RELACJI]

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w piątek w wieczornym komunikacie, że siły ukraińskie dokonały ostrzału w rejonie Enerhodaru, gdzie znajduje się Zaporoska Elektrownia Atomowa, a także Chersonia na południu Ukrainy, niszcząc uzbrojenie przeciwnika. Zachęcamy do zapoznania się z zapisem relacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski Rosja RELACJA

Politycy PiS: zbombardowany przez Niemców Frampol nie miał znaczenia wojskowego [ZAPIS RELACJI]

Frampol nie miał znaczenia wojskowego, atak na miasto był zbrodnią – mówili w czwartek marszałek Sejmu Elżbieta Witek i wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Wraz z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem uczestniczyli w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej we Frampolu (lubelskie). Zachęcamy też do zapoznania się z zapisem relacji z 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo historia Polski II wojna światowa RELACJA Andrzej Duda Westerplatte Mateusz Morawiecki

Coraz gorsza sytuacja tuż przy Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Płoną całe ulice [ZAPIS RELACJI]

Burmistrz Enerhodaru Dmytro Orłow poinformował, że Rosjanie ostrzelali dwie dzielnice miasta. Pociski miały trafić przynajmniej w jedno mieszkanie i zaparkowane samochody. Trwa ustalanie liczby poszkodowanych i skali zniszczeń. Lokalne władze apeluje do mieszkańców o zachowanie bezpieczeństwa i niezbliżanie się do okien. Choć Enerhodar jest pod kontrolą Rosjan, co jakiś czas ostrzeliwują oni okolice znajdującej się tam Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja RELACJA

Siły powietrzne: Rosja utrzymuje 400 samolotów i 360 śmigłowców przy granicach Ukrainy [ZAPIS RELACJI]

Rosja utrzymuje wokół granic Ukrainy 400 samolotów i 360 śmigłowców. Liczba śmigłowców ostatnio wzrosła, ale Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy nie widzą powodu do paniki - poinformował rzecznik dowództwa sił powietrznych Jurij Ihnat. Dodał, że choć Ukraina zniszczyła 200 samolotów i 200 śmigłowców Rosji, to sprowadzono nowy sprzęt na ich miejsce. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT RELACJA

Biały Dom: Rosja może ogłosić pseudoreferenda w sprawie aneksji już w tym tygodniu [ZAPIS RELACJI]

Rosja jeszcze w tym tygodniu może ogłosić pierwsze referenda w sprawie przyłączenia okupowanych terytoriów Ukrainy - oświadczył rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby, powołując się na posiadane przez USA informacje. Jak dodał, władze Rosji wydały w tej sprawie polecenie marionetkowym administracjom w obwodach charkowskim, chersońskim, zaporoskim, donieckim i ługańskim. Na bieżąco śledzimy doniesienia związane z wojną na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni Rosja wojsko bezpieczeństwo RELACJA ŚWIAT Europa

Szojgu oskarża państwa UE o "nazizm" w związku z postulatem zakazu wjazdu dla Rosjan [ZAPIS RELACJI]

Minister obrony Siergiej Szojgu nazwał pomysł zakazu wjazdu dla Rosjan do krajów UE "przejawem polityki nazistowskiej". Szojgu wziął udział w tzw. "kongresie antyfaszystowskim", który Kreml zorganizował pod Moskwą. 31 sierpnia państwa UE mają zająć się kwestią ograniczeń wjazdowych dla Rosjan w związku z inwazją Moskwy na Ukrainę. Na bieżąco śledzimy doniesienia ze Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 RELACJA serwis wschodni Europa Europa Wschodnia