Polskie Radio
Section05
RELACJA

Obchody 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej [RELACJA]

Zakończyły się obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kulminacyjnym punktem uroczystości były wydarzenia na placu Piłsudskiego w Warszawie. Oprócz polskich władz, brały w nich także udział przedstawiciele m.in. Niemiec i USA. Stany Zjednoczone reprezentował Mike Pence. Uroczystości były transmitowane na PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA historia Polski II wojna światowa 1 września RELACJA Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

Defilada "Wierni Polsce", pikniki i uroczystości w całym kraju

Wielka defilada "Wierni Polsce", która była głównym punktem obchodów Święta Wojska Polskiego, przeszła ulicami Katowic. Uczestniczyło w niej ok. 2,6 tys. żołnierzy, pojazdy, samoloty i śmigłowce. W całym kraju odbywają się dziś uroczystości i pikniki. W Ossowie kilka tysięcy widzów obejrzało rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RELACJA Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego

Konwencja we Wrocławiu. Prezes PiS: nie dzielimy Polaków na lepszych i gorszych

- Dobra droga do sprawiedliwej Polski to droga do Polaków, do poprawy ich losu, do europeizacji – mówił na konwencji regionalnej PiS we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński. We Wrocławiu odbywa się trzecia tegoroczna konwencja regionalna konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami do europarlamentu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybory w Polsce Parlament Europejski kampania konwencja PiS we Wrocławiu RELACJA

75 tys. osób pobiegło "Tropem Wilczym". Uczcili Wyklętych

Około 75 tysięcy osób uczestniczyło w tegorocznym "Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tropem Wilczym". W ten sposób uczcili bohaterów podziemia antykomunistycznego. "Pamiętajmy o ich bohaterstwie i pozostańmy wierni wartością, które im przyświecały" - napisał w liście do uczestników Biegu prezydent Andrzej Duda. Impreza odbywała się w 365 miejscach - zarówno w Polsce, jak i na świecie. M.in. w Wiedniu, Londynie, Chicago i Nowym Jorku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Żołnierze Wyklęci bieganie RELACJA

Polacy zeszli z medalowej ścieżki mistrzostw świata

W niedzielę polscy skoczkowie narciarscy w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula stanęli do obrony tytułu drużynowych mistrzów świata. Niestety tym razem biało-czerwonych zabrakło na podium. Tak wyglądała nasza relacja z rywalizacji w Innsbrucku. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Seefeld 2019 narciarstwo klasyczne Skoki narciarskie Biegi narciarskie Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki RELACJA

RELACJA Konferencja bliskowschodnia. Mike Pompeo: będziemy kontynuować proces pokojowy

Zorganizowaliśmy konferencję bliskowschodnią, żeby podkreślić działania administracji prezydenta USA Donalda Trumpa, będziemy kontynuować proces pokojowy dla Bliskiego Wschodu - mówił sekretarz stanu USA Mike Pompeo na briefingu podsumowującym konferencję bliskowschodnią. Zapraszamy do lektury relacji z drugiego dnia warszawskich obrad.
Zobacz więcej na temat:  konferencja bliskowschodnia Warszawa RELACJA Bliski Wschód

RELACJA Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, raniony nożem podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa gdańskiej placówki. Poniżej zapis relacji na żywo na portalu PolskieRadio24.pl
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz przestępczość Gdańsk atak na Pawła Adamowicza RELACJA

TYLKO U NAS Waś na podium w Tomaszowie, rekordy Kuliżnikowa

W Tomaszowie Mazowieckim zakończył się pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata, w którym rywalizują najlepsi panczeniści. Na imprezę tej rangi polskie łyżwiarstwo czekało 19 lat, nigdy jednak takich zawodów nie organizowaliśmy "pod dachem". "A może byśmy tak najmilszy wpadli na dzień do Tomaszowa?", śpiewała Ewa Demarczyk, warto wpaść nawet na trzy dni, bo zawody potrwają do niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe łyżwiarstwo szybkie RELACJA

DZIEŃ NA ŻYWO Klimow najlepszy w Wiśle. Stoch o krok od podium

Rosjanin Jewgienij Klimow okazał się najlepszy w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. Klimow, dla którego to pierwsze wygrane zawody PŚ w karierze, wyprzedził Niemca Stephana Leyhe i Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Kamil Stoch zajął czwarte miejsce, ze stratą zaledwie 0,3 pkt do trzeciego Japończyka. 
Zobacz więcej na temat:  RELACJA na żywo Wisła Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2018/2019

RELACJA Tak świętowano setną rocznicę odzyskania niepodległości

Nie tylko w kraju, ale i na całym świecie odbywały się uroczystości upamiętniające setną rocznicę odzsykania niepodległości przez Polska. Przedstawiciele innych państw składali życzenia i gratulacje, słynne budynki podświetlano na biało-czerwono, odbywały się też różnorodnej imprezy poświęcone polskiej kulturze i historii.
Zobacz więcej na temat:  11 listopada Marsz Niepodległości Live RELACJA POLSKA