Polskie Radio
Section05
Rafał Sonik

DAKAR 2020 Sonik: mój start to zachęta dla innych quadowców z Polski

- To fantastyczne, bo rzeczywiście mało kto w styczniu 2018 i przez kolejnych kilka miesięcy mógł przypuszczać, że to się stanie. A stało się. Jesteśmy po raz piąty na podium - powiedział Rafał Sonik, który zajął trzecie miejsce w 42. Rajdzie Dakar w kategorii quadów. Polak wrócił dwa lata po poważnej kontuzji kolana. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar Rajd Dakar 2020 SPORT sporty motorowe Moto sport Rafał Sonik

DAKAR 2020 Sonik zamknął podium. "Byliśmy poplątani jak makaron"

- To była pułapka jakiej dawno nie widziałem (...) Byliśmy zmieszani i poplątani, jak makaron. Myślę, że każdy z nas zrobił przynajmniej 20 km więcej niż powinien, a Ignacio Casale oraz Simon Vitse krążyli jeszcze dłużej - przyznał na mecie 10. etapu Rafał Sonik. Niemal wszyscy zawodnicy, jadący w czołówce kategorii motocykli i quadów wpadli w nawigacyjną pułapkę i stracili nawet kilkadziesiąt cennych minut. Dużą niespodziankę sprawił Kamil Wiśniewski, który na skróconym odcinku specjalnym uzyskał najlepszy czas. Sonik zameldował się z trzecim rezultatem.
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar Rajd Dakar 2020 Moto sport Rafał Sonik sporty motorowe SPORT

DAKAR 2020 Przygoński o krok od podium. "Monsieur Dakar" nie odpuszcza

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z Orlen Team zajęli czwarte miejsce na dziewiątym etapie Rajdu Dakar. Na trasie z Wadi Al Dawasir do Haradh najlepszy był Francuz Stephane Peterhansel, który o 15 sekund wyprzedził Katarczyka Nassera Al-Attiyaha. Podium uzupełnił Saudyjczyk Yasir Seaidan. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar Rajd Dakar 2020 Rajdy samochodowe SPORT Moto sport sporty motorowe jakub przygoński Orlen PKN Orlen Rafał Sonik

DAKAR 2020 Polsko-chilijski pojedynek w Dakarze. Kolejne podium Sonika

- Sprawdziły się zapowiedzi organizatorów, że będzie to trudny nawigacyjnie oes, ale sprawdziły się również te, że pojedziemy przez najpiękniejszą pustynię świata. Było cudnie - powiedział Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce na drugim etapie 42. edycji Rajdu Dakar. W Neom wygrał Chilijczyk Ignacio Casale. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar 2020 Rajd Dakar Rafał Sonik Moto sport Rajdy samochodowe sporty motorowe

DAKAR 2020 Sonik potwierdza formę. Przygoński odrabia straty w Dakarze

Zakończyła się rywalizacja na drugim etapie 42. Rajdu Dakar z Al-Wadżh do Neom. Z Polaków najlepiej spisał się Rafał Sonik, który zajął drugie miejsce w kategorii quadów. Po pechowym początku w Arabii Saudyjskiej tym razem załoga Orlen Team w składzie Jakub Przygoński i Timo Gottschalk dotarła na 19. miejscu. 
Zobacz więcej na temat:  Rajd Dakar 2020 Rajd Dakar sporty motorowe Moto sport SPORT Rajdy samochodowe Rafał Sonik jakub przygoński

DAKAR 2020 Koszmar Przygońskiego na pierwszym etapie Rajdu Dakar

"Wielki pech Jakuba Przygońskiego. Po dobrym starcie i trzeciej pozycji po 105 km, awarii uległa skrzynia biegów Mini. Skrzynia biegów wymieniona, Przygoński i Timo Gottschalk ruszyli dalej" - czytamy w komunikacie Orlen Team, zamieszczonym na Twitterze. W niedzielę wystartował 42. Rajd Dakar, który potrwa do 17 stycznia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajd Dakar 2020 Rajd Dakar Rajdy samochodowe jakub przygoński Orlen PKN Orlen Moto sport sporty motorowe Rafał Sonik