Polskie Radio
Section05
Rock

"Jego twórczość będzie poruszać nasze serca". Szef MKiDN pożegnał Andrzeja Nowaka

Szef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński w liście odczytanym podczas piątkowych uroczystości pogrzebowych gitarzysty, założyciela TSA zaznaczył, że "śmiała twórczość Andrzeja Nowaka będzie poruszać nasze serca dźwiękami pozostawionych przez niego, ponadczasowych utworów". Podkreślił, że "pamięć nie umiera".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gliński Andrzej Nowak Warszawa Powązki Rock TSA MUZYKA Order Odrodzenia Polski odeszli 2021 społeczeństwo

"Pobudzał muzyczną wyobraźnię". Założyciel TSA pośmiertnie odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Gitarzysta, założyciel TSA Andrzej Nowak na mocy decyzji prezydenta Andrzeja Dudy został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w czasie piątkowych uroczystości pogrzebowych. Rodzinie zmarłego order przekazał szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Powązki Andrzej Nowak odeszli 2021 Andrzej Duda Paweł Szrot MUZYKA Rock TSA Order Odrodzenia Polski

Daniel Wyszogrodzki. The Rolling Stones i dzieciństwo na 500 stron

- Straciłem dwa lata życia na medycynie, to bardzo szlachetny zawód, ale nie dla mnie. Jestem jedynym nielekarzem w rodzinie lekarzy. Z medycyny uciekłem na psychologię, bo tam było miło. Ale już na studiach dużo pisałem - do "Radaru", do "Magazynu muzycznego" - a po latach zrobiłem doktorat z literaturoznawstwa - mówił w Dwójce Daniel Wyszogrodzki - dziennikarz muzyczny, tłumacz i pisarz.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Robert Mazurek The Rolling Stones Rock muzyka rozrywkowa książki dzieciństwo KULTURA