Polskie Radio
Section05
Paweł Szrot

Konsultacje prezydenta z komitetami wyborczymi. Szrot wskazał kluczowe kwestie rozmów

- Podczas przyszłotygodniowych konsultacji z przedstawicielami komitetów wyborczych prezydent będzie zadawał pytania dotyczące programów partii, przede wszystkim zwracając uwagę na kwestie bezpieczeństwa i obronności, ale też kwestie społeczne i gospodarcze - mówił szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory Andrzej Duda polityka Paweł Szrot wybory 2023 wybory w Polsce

Szrot o agresji opozycji: czekam na zapowiedzi, czy będzie wariant siłowy i do Pałacu wkroczą "silni ludzie"

- Istotne są deklaracje i okrzyki oderwanego od rzeczywistości pana przewodniczącego Tuska, który wielokrotnie mówił, że dla niego wybory wygrał Rafał Trzaskowski, a prezydent nie jest prezydentem - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. - Czekam na zapowiedzi, czy będzie wariant siłowy i do Pałacu Prezydenckiego wkroczą, jak to mówiono, "silni ludzie". Ta wizja przypomina mi zamierzchłe czasy Ameryki Łacińskiej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Paweł Szrot Beata Michniewicz polityka opozycja Donald Tusk prezydent Andrzej Duda

Film Holland. Szrot: może się podobać tylko banieczce warszawskich liberalno-lewicowych środowisk

- Wszystko, co wcześniej reżyser Holland w swoich filmach przedstawiała, tutaj jest właściwie sprowadzone do prostackiej propagandy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot. Jak dodał ten film "może się podobać tylko banieczce warszawskich liberalno-lewicowych środowisk".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szrot Agnieszka Holland propaganda polityka Katarzyna Gójska

Bezrobocie za czasów Tuska. Bielan: w wielu regionach Polski pamięć o tej sytuacji wciąż jest żywa

Kwestia bezrobocia jest istotnym tematem obecnej kampanii wyborczej - przekonywali na antenie Programu 3 Polskiego Radia posłowie Zjednoczonej Prawicy w programie "Śniadanie w Trójce". - To za Tuska było ono najwyższe, a dziś Tusk chce wrócić do władzy - wskazywał Adam Bielan. Gośćmi audycji byli także: Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Andrzej Halicki (Koalicja Obywatelska), Bartosz Kownacki (PiS), Marek Sawicki (Koalicja Polska) oraz Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Michniewicz Adam Bielan Krzysztof Gawkowski Andrzej Halicki Bartosz Kownacki Marek Sawicki Paweł Szrot Trójka

Kto na listach wyborczych PiS? Szrot: zakładam, że choć jeden z prezydenckich ministrów będzie kandydował w wyborach

 - Wielu moich kolegów ma doświadczenie, wiedzę i cechy charakteru, które uprawniają ich do rzetelnych prac w parlamencie. Zakładam, że choć jeden z prezydenckich ministrów będzie kandydował w wyborach - powiedział w poniedziałek szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. Dodał jednak, że na podanie szczegółów jest zdecydowanie przedwcześnie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Szrot prezydent Andrzej Duda

Święto Wojska Polskiego. Paweł Szrot: Polacy mogą się czuć bezpieczniejsi

- Prezydent wspólnie z rządem i ministrem obrony narodowej i dowództwem polskiego wojska od lat działa w tym kierunku, żeby polska armia były jak najsilniejsza, silna liczebnie i w sprzęcie. Nie po to jednak by stanowić zagrożenie dla sąsiadów, ale po to, żeby wroga siła nie odważyła się nas nigdy zaatakować, dziś zobaczymy jak w bardzo wymierny sposób poprawił się stan sprzętowy polskiej armii - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Szrot, minister w kancelarii Prezydenta PR.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Ukraina wojna na Ukrainie Adrian Klarenbach Paweł Szrot Święto Wojska Polskiego 2023 Święto Wojska Polskiego

TYLKO U NAS Prezydent Duda poleci do USA. Czy dojdzie do spotkania z Bidenem?

Prezydent Andrzej Duda uda się we wrześniu do USA na Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot pytany o plany zorganizowania spotkania pomiędzy Andrzejem Dudą a prezydentem USA Joe Bidenem, odpowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że nie może ich potwierdzić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka stosunki polsko-amerykańskie prezydent Andrzej Duda USA Paweł Szrot

Szrot o Weberze: takie słowa niemieckiego polityka mają w Polsce swoją wymowę

- Manfred Weber powinien przeczytać kilka książek historycznych. Retoryka tego typu w przypadku niemieckiego polityka ma swoją wymowę w Polsce. Nie powinien też składać takich deklaracji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Szrot, szef gabinetu prezydenta RP, komentując ostatnie oświadczenia szefa największej frakcji w PE, Europejskiej Partii Ludowej, Manfreda Webera. Stwierdził on, że PiS jest jego wrogiem i ustawił tę partię w jednym szeregu m.in. z Alternatywą dla Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Rosja NATO Ukraina ŚWIAT Paweł Szrot Niemcy Krzysztof Świątek

"Prezydent będzie dalej działał w imię prawdy historycznej i pojednania". Paweł Szrot o rzezi wołyńskiej

W niedzielę w Polsat News szef gabinetu prezydent Paweł Szrot powiedział, że "prezydenci Polski i Ukrainy składają hołd ofiarom rzezi wołyńskiej w stolicy tej ziemi - Łucku". - To wydarzenie historyczne - podkreślił. Jak dodał, prezydent będzie dalej działał w imię prawdy historycznej, pamięci ofiar i pojednania między narodami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ukraina Wołyń Rzeź Wołyńska Paweł Szrot polityka

"Prezydent nie popiera żadnych radykalnych kroków ws. WP". Szrot o wotum nieufności wobec szefa MON

W piątek szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot, pytany o piątkowe głosowanie w sprawie wotum nieufności wobec szefa MON, powiedział, że "prezydent Andrzej Duda mówił, że w obecnej sytuacji bezpieczeństwa Polski nie jest uzasadnione dokonywanie żadnych radykalnych zmian wokół Wojska Polskiego".
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko bezpieczeństwo MON armia Paweł Szrot polityka