Ostatni album Soundgarden z Chrisem Cornellem zostanie wydany? Muzycy wciąż są na tak Soundgarden wyda nagrany przed laty album z wokalami zmarłego w 2017 roku Chrisa Cornella? Jest to coraz bardziej prawdopodobne. W wywiadzie dla "Rolling Stone" gitarzysta zespołu Kim Thayil stwierdził, że dziś szanse na to są większe niż w przeszłości. Zobacz więcej na temat: MUZYKA muzyka rozrywkowa Rock Soundgarden Chris Cornell
Piotr "Micz" Mańkowski - czasy "Secret Service", "Pixela" i kres pism growych Gościem był Piotr Mańkowski, znany jako Micz, były dziennikarz growy, autor książek, scenarzysta, a obecnie project manager w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych. Rozmowa o pismach o grach wideo ("Secret Service", "Pixel"), końcu prasy oraz wywiadach z legendami świata gier. Micz opowiedział również o tym skąd się wzięła jego ksywa, a także czym się zajmuje w CRPK. Zobacz więcej na temat:
Isabelle Huppert jako wampirzyca w komedii której scenariusz pisała noblistka "The Blood Countess" to kolejny raz opowiedziana historia Elżbiety Batory, hrabiny której rzekome upodobania do kąpieli w krwi dziewic przeszły do legendy. Scenariusz współtworzyła Elfriede Jelinek. Zobacz więcej na temat: KULTURA FILM Isabelle Huppert Elfriede Jelinek wampir Elżbieta Batory
Wszystko o słowie "grill" Słowo grill na dobre zadomowiło się w języku polskim. Jednak wciąż zastanawiamy się jak poprawnie powiedzieć po polsku: położyć coś na grill czy też może na grilla? Zobacz więcej na temat:
R.E.M. dla Radia Wolna Europa. Zespół przygotował specjalną EP-kę Muzycy z R.E.M. wydali EP-kę wyjątkową z dwóch powodów. Po pierwsze, wracają na niej do jednego ze starych utworów i go odświeżają. Po drugie, dochód z krążka trafi do Radia Wolna Europa, które ostatnio znalazło się na celowniku prezydenta USA Donalda Trumpa. Zobacz więcej na temat: MUZYKA muzyka rozrywkowa Rock R.E.M. Radio Wolna Europa
Katarzyna Jasiołek - "Dom Mody Telimena", czyta Olga Sarzyńska, odc. 8. Opowieść o słynnym łódzkim domu mody z czasów PRL, ale też o Łodzi z tamtych czasów. Czyta Olga Sarzyńska. Muzyka - Łukasz Borowiecki. Zobacz więcej na temat:
Kobieta głową kościoła katolickiego? Czy kiedyś może być to możliwe? nadal trwa konklawe w Watykanie. I choć nie wiemy jeszcze, kto zostanie głową kościoła katolickiego, to co do jednego możemy mieć pewność: nie będzie to kobieta. Mimo iż kobiety od początku stanowią większość wśród osób wyznających i praktykujących chrześcijaństwo i mimo że od wieków domagają się zrównania w prawach w ramach jego struktur, w tej kwestii nic, albo prawie nic, się nie zmienia. Sam pomysł, że kobieta mogłaby zostać nie tylko kapłanką, ale nawet głową kościoła katolickiego, jest jednak bardzo stary. Jak stary, opowie w dzisiejszym odcinku Brakującej Połowy Dziejów Anna Kowalczyk. Zobacz więcej na temat:
Media społecznościowe w czasie wyborów: niezwykle podatny grunt do siania dezinformacji Przed nami wybory prezydenckie. Ponieważ do głosowania zostały raptem dwa tygodnie, kandydaci i ich sztaby zwiększają wysiłek w próbach pozyskania nowych wyborców. Sposobów na dotarcie do potencjalnego elektoratu jest wiele, a pomóc mogą w tym również media społecznościowe. W jaki sposób? W cyklu "News albo Fake News" sprawdził to Piotr Łodej. Zobacz więcej na temat: Piotr Łodej wybory prezydenckie fake news dezinformacja media społecznościowe
Przemysław Czarnek oskarża o "obrzydliwie kłamstwa" ws. Nawrockiego Sprawa mieszkania Karola Nawrockiego stała się przyczynkiem do sporu pomiędzy Renatą Grochal a Przemysławem Czarnkiem w radiowej Trójce. W pewnym momencie poseł PiS chciał nawet wyjść ze studia. - Jak pani nie pozwoli mi dokończyć jednego zdania, to będę musiał je opuścić - powiedział. - Państwo obrzydliwie kłamiecie na temat Nawrockiego - oskarżał poseł PiS. Zobacz więcej na temat: Renata Grochal POLSKA polityka Przemysław Czarnek Karol Nawrocki PiS kampania wyborcza mieszkanie
Lorde - "Green Light" Utwór nowozelandzkiej piosenkarki Lorde, czyli Elli Marii Lani Yelich-O’Connor. Singel "Green Light", wydany w 2017 roku, zapowiadał album "Melodrama", który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez krytyków, był m.in. nominowany do Nagrody Grammy w kategorii Album Roku. Zobacz więcej na temat:
Kampania wyborcza czasem wzmożonej dezinformacji W jaki sposób media społecznościowe wpływają na postawy wyborców? Jakie narracje dezinformacyjne w mediach społecznościowych powielają sami politycy i ich sztaby? Jakich tematów dotyczy dezinformacja przedwyborcza i jak się przed nią bronić? Gościni: dr hab. Karina Stasiuk-Krajewska, prof. Uniwersytetu SWPS, koordynatorka CEDMO. Zobacz więcej na temat:
Debata "Lex szarlatan" Trójka jako pierwsza w mediach, na prośbę słuchaczy i lekarzy zorganizowała debatę gorącego tematu "Lex szarlatan". Emocjonalne i merytoryczne spotkanie poprowadziła Agnieszka TrzeciakiewiczGoście: prof. Dorota Karkowska - prawniczka z Collegium medicum UJ w Krakowie, prof. Renata Duchnowska - dr nauk med., specjalistka onkologii klinicznej, kier. Kliniki Onkologii Wojskowego, Instytutu Medycznego w Warszawie. Róża Mościcka - osteopatką i fizjoterapeutka, Maja Surowicz - prezeska onkologicznej fundacji Rakiety, psychoonkolożka, członkini w międzynarodowej organizacji onkologii integracyjnej oraz Paweł Grzesiewski, dyrektor Departamentu Prawnego w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta. Zobacz więcej na temat:
Michał Bielawski przed Millenium Docs Gravity - audycja Agnieszki Szydłowskiej Na zaczynającym się 8 maja Millenium Docs Gravity Michał Bielawski pokaże swój najnowszy dokument - "Pasażer Andrzej Munk". To oparta o unikalne materiały archiwalne opowieść o cenionym polskim reżyserze. Ważnym elementem filmu są materiały filmowe z udziałem samego reżysera odnalezione przez Bielawskiego w polskich i zagranicznych archiwach. Polskie Radio jest patronem festiwalu. Zobacz więcej na temat:
Co odbierają nam nowe technologie? Audycja Macieja Wasielewskiego Niektóre banki podczas badania naszych zdolności kredytowych, sprawdzają czy korzystamy z hoteli w promieniu 20 km od miejsca zamieszkania. Dzieje się to poza naszą wiedzą, ale bankom pozwala ocenić ryzyko pojawienia się komplikacji w naszym życiu. Boty w sposób przerysowany komplementują naszą inteligencję, celne pytania i spostrzeżenia. Dlaczego? Toczy się walka o "nową ropę" - już nie o dane, a o intymność i unikalną wiedzę użytkowników. Goście: Dorota Głowacka, prof. Artur Modliński i Piotr Czerski. Zobacz więcej na temat: