Polskie Radio
Section05
Trzecia Strona Medalu

TYLKO U NAS Tajner chwali Horngachera. "Zawodnicy bardzo w niego wierzą"

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner w rozmowie z Polskim Radiem przyznał, że kadra polskich skoczków od dawna nie zanotowała tak dobrego rozpoczęcia sezonu jak obecnie - Przeniesienie wysokiego poziomu z przygotowań do pierwszych konkursów Pucharu Świata przez całą grupę to sytuacja, jakiej wcześniej nie było - stwierdził w rozmowie z Tomaszem Gorazdowskim w "Trzeciej Stronie Medalu". 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Apoloniusz Tajner Trzecia Strona Medalu PŚ w skokach 2018/2019

Robert Kubica jak Niki Lauda? Legendarny powrót w Formule 1

Robert Kubica stał się jedną z legend "królowej motosportu". Jedyny polski kierowca w Formule 1 po ośmiu latach przerwy spowodowanej poważnym wypadkiem, wrócił do sportu wyczynowego i od sezonu 2019 będzie odpowiadał za wyniki zespołu Williamsa. Więcej o tej histori w materiale Adama Maleckiego w audycji "Trzecia Strona Medalu" na antenie radiowej Trójki. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Moto sport sporty motorowe Trzecia Strona Medalu Formuła 1 Robert Kubica

Banaszczyk dziękuje trenerowi. "Jest najlepszy na świecie"

21-letnia łodzianka Dorota Banaszczyk, sensacyjna mistrzyni świata w karate olimpijskim, opowiedziała w Trzeciej Stronie Medalu o okolicznościach swojego startu w Madrycie. - Sama przyszyłam orzełka do kimona - wyznała, wspominając zamieszanie związane z konfliktem wokół Polskiego Związku Karate, przez który początkowo nie mogła startować w barwach narodowych. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Sporty walki Trzecia Strona Medalu karate

Jakub Przygoński: teraz zbudujemy siłę na Dakar

- Zasłużyliśmy na ten Puchar Świata. Aby go zdobyć musieliśmy być ekstremalnie szybcy na dziesięciu rajdach, na względnie różnych nawierzchniach. Teraz nie wsiadamy do samochodu, pora troszkę wyluzować psychicznie, ale równolegle trzeba zbudować formę fizyczną, siłę, by wytrzymać na Dakarze - powiedział Jakub Przygoński w "Trzeciej Stronie Medalu".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Rajdy samochodowe Trzecia Strona Medalu sport na antenie Moto sport sporty motorowe

Justyna Święty-Ersetic o minionym sezonie: nie było łatwo

- Nie ukrywam, ten wynik na mistrzostwach otworzył mi furtkę do biegania z najlepszymi biegaczkami na świecie - powiedziała w "Trzeciej Stronie Medalu" Justyna Święty-Ersetic. Na tegorocznych mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, które odbyły się w Berlinie przeszła do historii polskiego sportu zdobywając w ciągu półtorej godziny dwa złote medale (w biegu na 400 metrów oraz w sztafecie 4 × 400 metrów). 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Trzecia Strona Medalu sport na antenie Lekkoatletyka