Polskie Radio
Section05

ikze

POLSKIE RADIO 24 Oszczędzanie na emeryturę tylko dla bogatych? Zły sposób

W audycji Kapitał i Praca w sobotę 21 lutego tematem było dodatkowe oszczędzanie na emeryturę oraz wyzwania stojące przed polskim systemem zabezpieczeń społecznych. W Radzie Dialogu Społecznego powołana została specjalna grupa robocza, której zadaniem jest wypracowanie rekomendacji do zmian systemowych. Gośćmi audycji byli Robert Zapotoczny, reprezentujący Business Center Club, oraz dr Marcin Wojewódka, ekspert Pracodawców RP.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura Pracownicze Plany Kapitałowe ike pieniądze

Dlaczego warto oszczędzać na emeryturę?

"Tylko 31 proc. Polaków do 30. roku życia oszczędza na emeryturę" - tak wynika z badania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych. Według dr. Antoniego Kolka, prezesa Instytutu Emerytalnego, warto jednak odkładać na swoją emeryturę już teraz. - Jest to niezwykle istotne - mówi ekspert w Programie 1 Polskiego Radia. Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski emerytura ike PPK Antoni Kolek Filip Pietkiewicz-Bednarek Krzysztof Kuczyński