X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Aleksandra Tycner

Czym jest stopa oszczędności?

Stopa oszczędności Polaków rośnie, ale per capita wciąż jest niska, jeśli porównamy ją z innymi państwami Europy. Tak wynika z danych Związku Banków Polskich. W ciągu ostatnich trzech lat stopa oszczędności wzrosła o blisko 2 punkty procentowe i w tym roku ma wynieść 2,5 procent. Tymczasem u Niemców ksztąłtuje się ona na poziomie 10 procent, u Czechów - 5,5 procent, a w Szwecji - 16 procent. O znaczeniu tego wskaźnika mówił Grzegorz Chłopek z Nationale Nederlanden PTE.
Zobacz więcej na temat:  oszczędzanie finanse osobiste Aleksandra Tycner

Niepełnosprawny - dobry pracownik w motoryzacji

W sytuacji niedoboru pracowników, pracodawcy zaczęli zauważać grupy osób, dotąd pomijane na rynku pracy. Przemysł motoryzacyjny zaczął otwierać się na ludzi niepełnosprawnych jako klientów, ale dostrzegł w nich także potencjał na dobrych pracowników - mówi europoseł Marek Plura, wiceprzewodniczący intergrupy do spraw osób niepełnosprawnych.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność motoryzacja Aleksandra Tycner

Przedsiębiorczy, turystyczny wschód. Szansa dla małych firm

Więcej firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw będzie mogło skorzystać z atrakcyjnych kredytów na rozwój biznesu w projekcie Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka. Dotyczy on pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Do 2026 roku Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przeznaczy na pożyczki 200 milionów zł.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje turystyka Aleksandra Tycner

Sprzedaż bezpośrednia - branża zdominowana przez kobiety

"Proste zasady. Unikalne korzyści" - pod takim hasłem  branża sprzedaży bezpośredniej obchodzi dziś swoje doroczne święto. Pracują w niej przede wszystkim kobiety ze średnim i wyższym wykształceniem, a ponad połowa oferowanych produktów to kosmetyki, choć ich udział systematycznie maleje - wynika z badań przeprowadzonych przez agencję IPSOS w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  sprzedaż handel rynek Aleksandra Tycner