Polskie Radio
Section05
Sylwia Zadrożna

Jak nie zgubić się w świecie nowoczesnych technologii?

Do 2030 roku 9 na 10 Polaków będzie mieć smartfona. 55 procent Polaków jest zainteresowanych korzystaniem z nowych technologii. 27 procent chce płacić zbliżeniowo - zegarkami albo opaskami. W Polsce mamy 10 fabryk, gdzie powstają najnowszej generacji telewizory, piekarniki, lodówki, pralki, zmywarki oraz okapy - inteligentne urządzenia. To dobrze, ale z drugiej strony świat ten niesie ze sobą zagrożenia, szczególnie w kwestii ochrony naszej prywatności - mówili goście Pogotowia konsumenckiego w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Sylwia Zadrożna aplikacje konsument

Jak dobrze zabezpieczyć dom czy mieszkanie?

Średnio co 20 minut dochodzi w Polsce do kradzieży z włamaniem. W ubiegłym roku dokonano ich niemal 80 000, z czego 24 000 stanowiły włamania do domów jednorodzinnych i mieszkań. Tylko w okręgu warszawskim wyroki za włamania odsiaduje w tym momencie półtora tysiąca więźniów! Kraty w oknach, drzwi antywłamaniowe, system alarmowy, a może ubezpieczenie od kradzieży, czy wszystko razem - co najlepiej zabezpieczy nas przed nieproszonymi gośćmi? O tym rozmawialiśmy z ekspertami w "Pogotowiu konsumenckim".
Zobacz więcej na temat:  Włamania kradzież bezpieczeństwo Sylwia Zadrożna kradzieże policja ubezpieczenie domu ubezpieczenie mieszkania