Polskie Radio
Section05

wiek emerytalny w Polsce

Kobosko: nie ma żadnej afery wiatrakowej, nie weszła w życie żadna ustawa

Michał Kobosko z Polski 2050 powiedział, że "nie ma żadnej afery wiatrakowej". – Nie weszła w życie żadna ustawa, nie została przepchnięta. Jest projekt, który został dopiero złożony. Będzie on już w przyszłym tygodniu przedmiotem prac na komisjach sejmowych – stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Michał Kobosko Polska 2050 polityka wybory w Polsce Ryszard Petru referendum

"Ani nie było miliona, ani nie będzie zwycięstwa". Szynkowski vel Sęk o marszu KO

- Wszyscy gołym okiem widzieli, że było sporo ludzi, ale nawet poniżej pół miliona. Pewnie gdzieś w okolicach 100 tysięcy. 100 tysięcy to nie milion - zauważył w programie #Jedziemy w TVP Info, minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, nawiązując do niedzielnego wiecu Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej. Polityk zauważył, że "przekonywanie na siłę, że to się zakończyło sukcesem - to jest tak samo jak z sukcesami PO w czasach ich rządów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Donald Tusk szymon szynkowski vel sęk wybory w Polsce wybory

Tusk żałuje podniesienia wieku emerytalnego? Nie, ale ubolewa, że "źle to było Polakom opowiedziane"

Jestem zły na siebie. Podjąłem decyzję, ale ją źle przygotowałem - powiedział Donald Tusk na Campusie Polska Przyszłości. Odpowiadał na pytanie bardzo młodej uczestniczki wydarzenia, która była zdania, że przymusowe wydłużenie lat pracy Polakom było bardzo dobrą i odważną decyzją lidera Platformy Obywatelskiej. Tusk nie żałował wprowadzenia reformy, ale tego, że źle to było Polakom opowiedziane.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska społeczeństwo Prawo i Sprawiedliwość

Piotr Duda: niech PO z PSL ws. bezrobocia nie robią z Polaków idiotów, to są ludzie, którzy niszczyli rynek pracy

- Niech PO z PSL nie robią z Polaków idiotów - powiedział PAP Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" zapytany o to, jak, wedle jego wiedzy, kształtowało się bezrobocie wówczas, kiedy rządziła Platforma Obywatelska, a jak jego wskaźniki wyglądają teraz. Dodał, że "to byli ludzie, którzy niszczyli polski rynek pracy i polskiego pracownika".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Duda Solidarność NSZZ Platforma Obywatelska PSL bezrobocie rynek pracy opozycja Donald Tusk pracownik pracownicy

PR24 Latos: łatwo się zapomina, jak było. PO podniosła wiek emerytalny, a potem głosowała przeciw obniżeniu

- Skoro PO kiedyś wprowadziła podwyższenie wieku emerytalnego, następnie głosowała - konsekwentnie - przeciwko jego obniżeniu, to należy podejrzewać i przypuszczać, że jak dojdą do władzy, to wtedy będą ponownie wiek emerytalny podnosić - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Latos.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tomasz Latos POLSKA polityka PiS emerytura referendum

PR24 PO deklaruje, że nie podniesie wieku emerytalnego. Poseł PiS: mogłabym wierzyć komuś, kto mnie nie oszukał

- Przytoczmy lidera Platformy Obywatelskiej. Przecież on mówił, (...) że absolutnie nie będzie podnosił wieku emerytalnego. I cóż się stało? Zaraz potem pan Tusk powiedział, że podwyższą wiek emerytalny do 67 lat, ale nie będzie pytał ludzi, bo wie, że ludzie będą niezadowoleni - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Lidia Burzyńska, komentując referendum, w których padnie m.in. pytanie właśnie o wiek emerytalny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka PiS referendum emerytura

Rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność": wiek emerytalny należy wpisać do konstytucji

- Nie chodzi o to, żeby zamurować wiek emerytalny, bo o nim trzeba rozmawiać i system emerytalny należy reformować, natomiast nie może być to takie łatwe, jak to zrobił Donald Tusk w 2012 roku, gdy zwykłą ustawą w ciągu czterech miesięcy zmienił jedną z najbardziej fundamentalnych umów społecznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Lewandowski, rzecznik Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski POLSKA emerytura Solidarność polityka społeczeństwo referendum