Polskie Radio
Section05
ike

Dlaczego warto oszczędzać na emeryturę?

"Tylko 31 proc. Polaków do 30. roku życia oszczędza na emeryturę" - tak wynika z badania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych. Według dr. Antoniego Kolka, prezesa Instytutu Emerytalnego, warto jednak odkładać na swoją emeryturę już teraz. - Jest to niezwykle istotne - mówi ekspert w Programie 1 Polskiego Radia. Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski emerytura ikze PPK Antoni Kolek Filip Pietkiewicz-Bednarek Krzysztof Kuczyński

TRANSMISJA Prace nad projektem dot. likwidacji OFE będą kontynuowane. Posłowie zdecydowali

Sejm będzie kontynuował prace nad projektem dotyczącym przeniesienia środków z OFE na IKE. Podczas głosowania nie przeszły wnioski opozycji o odrzucenie rządowego projektu w pierwszym czytaniu. Wieczorem odbędzie się natomiast pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender".
Zobacz więcej na temat:  Sejm OFE ofe czy zus emerytura pieniądze finanse społeczeństwo ZUS POLSKA

Eksperci: wybór między IKE a ZUS zależy od wieku, indywidualnej sytuacji finansowej i rodzinnej

Ostateczna likwidacja OFE to swoisty cios miłosierdzia dla tej instytucji, którą poprzedni rząd zdewastował, podważając cały system emerytalny. Teraz ważne jest, żeby każdy miał dostęp do informacji, jakie będą następstwa pozostawienia pieniędzy na IKE, a jakie przeniesienia ich do ZUS – mówili w audycji "Rządy Pieniądza": Marek Kłoczko z Krajowej Izby Gospodarczej i Arkadiusz Pączka z Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  emerytura ZUS ofe czy zus GOSPODARKA

Eksperci: decyzję o przeniesieniu środków z OFE do ZUS lub na IKE każdy musi dobrze przemyśleć

Rząd, decydując o domyślnym skierowaniu środków z OFE do IKE, chyba wiedział, co robi i właśnie ten transfer uznał za korzystniejszy dla przyszłych emerytów. Ale wybór należy do każdego indywidualnie i trzeba się dobrze zastanowić – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z UW i Przemysław Ruchlicki z KIG.
Zobacz więcej na temat:  OFE przedsiębiorca emerytura GOSPODARKA