Polskie Radio
Section05
intel

Intel wyprzedza konkurencję o 2 lata

Firma Intel, kojarzona dotąd raczej z procesorami do komputerów stacjonarnych i laptopów, chce podbić rynek smartfonów i tabletów. Wprowadza do sprzedaży nowe chipy, które z powodzeniem ścigają się z konkurencyjnymi procesorami firmy ARM, instalowanymi obecnie w większości urządzeń mobilnych. Zdaniem przedstawicieli firmy – prace nad kolejnymi, szybszymi i bardziej wydajnymi produktami są bardziej zaawansowane niż postępy innych producentów.
Zobacz więcej na temat:  intel smartfony tablety urządzenia mobilne

Urządzenia mobilne ratują rynek

W trakcie kryzysu sprzedaż urządzeń mobilnych ratuje Intela. Dzięki nim spółka notuje niższe spadki od branżowej średniej. Ale komputery osobiste i serwery to wciąż ważny segment rynku, który w dodatku może jeszcze zyskiwać na znaczeniu. Dzięki dofinansowywanym z budżetu i UE programom, np. cyfryzacji i e-administracji już w przyszłym roku możliwa jest poprawa koniunktury i wzrost sprzedaży także tych urządzeń.
Zobacz więcej na temat:  intel smartfon tomasz klekowski urządzenia mobilne

Najgorzej spóźnić się w biznesie technologicznym

Mimo, że światowi gracze usiłują wmówić konsumentom, że ich celem jest szczęście klientów, nie miejmy złudzeń. Biznes jest tylko po to aby zarabiać. Szczególnie więc w biznesie globalnym pomyłki generują straty w skali mega. Dwaj gracze, którzy zaspali rynek mobilny to Microsoft i Intel, i oni mają największy problem aby na tym rynku ponownie zarabiać krocie.
Zobacz więcej na temat:  biznes intel microsoft ultrabook windows 8 windows phone