Polskie Radio
Section05
Jadwiga Rappe

Jadwiga Rappé: debiut w Deutsche Oper otworzył przede mną wiele drzwi

- Partia Erdy nie jest duża, nie robi takiej sensacji jak Królowa Nocy, ale za każdym razem pojawienie się Erdy, jeśli jest dobrze wykonane, robi kolosalne wrażenie. Ten debiut otworzył mi kolejną furtkę do produkcji wagnerowskich na całym świecie - mówiła w Dwójce Jadwiga Rappé. Z okazji 70. urodzin jednej z najwybitniejszych polskich śpiewaczek (24.02) przypominamy rozmowę, nagraną z nią w grudniu 2020 roku.
Zobacz więcej na temat:  Jadwiga Rappe śpiew Dwójka MUZYKA Beata Stylińska

Gala Fryderyków. Retransmisja ze Szczecina

Wręczeniu Fryderyków w zabytkowych murach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie mieści się Opera na Zamku, towarzyszyły koncerty w wykonaniu znakomitych polskich artystów. Gala odbyła się w piątkowy wieczór, a podczas niej doceniono m.in. dwa wydawnictwa Polskiego Radia: "Sonaty na skrzypce i fortepian" Grażyny Bacewicz oraz "Semkow - NOSPR - Brahms: Symfonie 1-4". Koncert retransmitowaliśmy w sobotni wieczór. 
Zobacz więcej na temat:  Fryderyki Jadwiga Rappe koncert

Jadwiga Rappé: zależało nam na jak najszerszym wachlarzu pieśni Żeleńskiego

- Różni nas z Urszulą Kryger to, że Urszula oprócz tego, że wykonywała pieśni z fortepianem, to jeszcze brała udział w nagraniu tych pieśni w opracowaniu na orkiestrę kameralną Andrzeja Mysińskiego. Ja z kolei bazowałam tylko na swoich poszukiwaniach i skupiłam się wyłącznie na pieśniach z towarzyszeniem fortepianu - mówiła wybitna śpiewaczka przed sobotnią (23.01) "Domówką z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Jadwiga Rappe Beata Stylińska Dwójka Władysław Żeleński pieśń