Polskie Radio
Section05
Uber

Nowa usługa Ubera łączy pasażerki z kierowczyniami

Uber wprowadził usługę dla kobiet, łączącą pasażerki wyłącznie z kierowczyniami. Uber By Women to efekt współpracy platformy z Fundacją Sexedpl. Usługa została wdrożona, by kobiety podróżujące Uberem, np. wracające z nocnej imprezy, czuły się bezpiecznie. Z Uber By Women na razie można korzystać w Warszawie, ale usługa ma być dostępna także innych miastach.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy samochody taksówki Uber

Uber Airport. Uber i Lotnisko Chopina świętują pierwszy rok współpracy

Z tej okazji Uber uruchomił innowacyjną funkcję zamawiania przejazdu z wykorzystaniem PINu, dzięki czemu Lotnisko Chopina jest trzecim na świecie portem lotniczym, z którego pasażerowie mogą zamawiać taksówki w ten sposób. W ciągu pierwszego roku współpracy z usługi Uber Airport skorzystało ponad 700 tysięcy pasażerów, pochodzących z 86 krajów.
Zobacz więcej na temat:  transport kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Lotnisko Chopina Uber samochody taksówki

TYLKO U NAS Niebezpieczne taksówki na aplikacje. Znamy statystyki policji. "Kierowcy nie są dostosowani do naszych realiów"

Obserwując doniesienia medialne - w tym media społecznościowe monitorujące zdarzenia drogowe - dość często można napotkać informacje o kolizjach z udziałem tzw. taksówek na aplikację. Wśród kierowców wykrywane są też liczne nieprawidłowości, takie jak brak prawa jazdy czy nielegalny pobyt w Polsce. Dochodzi również do przestępstw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja transport taksówka Uber Radio kierowców Polskie Radio Kierowców taksówki społeczeństwo

Warszawa: Kierowca przewozu "na aplikację" próbował dusić pasażerkę, którą później okradł

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali 40-letniego kierowcę przewozu osób "na aplikację", który wywiózł pokrzywdzoną w inne niż tego oczekiwała miejsce, siłą wyciągnął z auta, próbował dusić, po czym okradł i odjechał. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo taksówki taksówka Uber legislacja GOSPODARKA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców policja prawo

Rząd chce zaostrzyć prawo o ruchu drogowym. Chodzi o taxi zamawiane z aplikacji

Kierowcy sieci oferujących przejazdy samochodem zamawianym z aplikacji będą musieli poddać się faktycznej weryfikacji - zakłada projekt zmian w prawie o ruchu drogowym, który trafił pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów, o czym informuje we wtorek dziennik "Rzeczpospolita". Te plany podobają się zarówno Uberowi, jak i Boltowi, największym tego typu graczom na rynku - czytamy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo taksówki taksówka Uber legislacja GOSPODARKA

Sprawa Ubera. Rzecznik KE mówi, że nie było "zachęt" do skargi, co innego mówią dokumenty

- Urzędnicy Komisji Europejskiej nie "zachęcali" Ubera ani żadnej firmy do złożenia skargi - przekazała rzecznik KE Sonya Gospodinova pytana o doniesienie francuskiej gazety "Le Monde" o tym, że skargi Ubera na Francję i Niemcy, zostały dobrze przyjęte przez ówczesną komisarz ds. rynku wewnętrznego Elżbietę Bieńkowską. Co innego jest jednak w ujawnionych przez media materiałach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Uber Komisja Europejska Elżbieta Bieńkowska Unia Europejska polityka GOSPODARKA prawo

Macron jest dumny ze wspierania Ubera. Media: była komisarz UE również musi tłumaczyć się z lobbowania

Prezydent Francji Emmanuel Macron wypowiadając się dla "Le Monde" oświadczył, że jest dumny ze wspierania Ubera i że "zrobiłby to ponownie". Politico pisze o byłej komisarz UE Neelie Kroes, która miała lobbować na rzecz Ubera zaraz po zakończeniu pracy w Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport transport publiczny taksówki taksówka Uber Francja społeczeństwo ŚWIAT Europa Komisja Europejska

Macron był tajnym sojusznikiem Ubera? Opozycja mówi jednoznacznie o "skandalu państwowym"

Emmanuel Macron potajemnie pomagał firmie Uber zajmującej się usługami taksówkowymi, gdy pełnił funkcję ministra gospodarki w latach 2014-2016. Tak wynika z dokumentów ujawnionych przez francuskie media, opublikowanych wcześniej przez brytyjskiego "Guardiana" i Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Rewelacje dotyczące tak zwanych "aktów Ubera" wywołały we Francji polityczną burzę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Emmanuel Macron Uber taxi