Polskie Radio
Section05
kredyt hipoteczny

Bezpieczny kredyt 2 proc. Resort rozwoju zapowiada: raty będą na tym samym poziomie przez 10 lat

Przez 10 lat kredytobiorcy korzystający z bezpiecznego kredytu 2 proc. mogą być pewni, że raty ich zobowiązań będą na tym samym poziomie, niezależnie od ewentualnej zmiany stóp procentowych. Całe ryzyko z tym związane spoczywa na Skarbie Państwa - poinformował resort rozwoju i technologii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny kredyt rynek budownictwo banki pieniądze

"Pierwsze mieszkanie" to nie tylko bezpieczny kredyt. Zobacz, jakie korzyści ma założenie Konta Mieszkaniowego

Większość informacji na temat programu "Pierwsze mieszkanie" koncentruje się na na kredycie 2 proc. Mniej natomiast mówi się o Koncie Mieszkaniowym, gdyż na razie oferuje go mniej banków. Konto Mieszkaniowe ma wiele zalet, gdyż to ono chroni przed inflacją, wzrostem cen mieszkań czy podatkiem Belki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy kredyt hipoteczny kredyt banki pieniądze konto

ART. SPONSOROWANY Bezpieczny kredyt 2% - pytania i odpowiedzi

„Bezpieczny Kredyt 2%” to nowy produkt, który ma pomóc Polakom w zakupie pierwszego mieszkania lub budowie domu jednorodzinnego. Wraz z dużym zainteresowaniem tym produktem, pojawiło się też wiele pytań. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć. Słuchacze radiowej Jedynki mogli zadawać swoje pytania, dzwoniąc pod specjalny numer telefonu lub pisząc mail. Na część z nich odpowiedzieliśmy w ramach audycji "Ekspres Gospodarczy", na wszystkie zaś można znaleźć odpowiedź w specjalnym podcaście.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy mieszkanie kredyt hipoteczny

"Bezpieczny kredyt 2 procent". Eksperci odpowiadają na pytania słuchaczy Programu 1

Myślisz o zakupie pierwszego mieszkania lub budowie domu jednorodzinnego i chciałbyś skorzystać z nowego rządowego programu "Bezpieczny kredyt 2 procent", ale nie wiesz, jak to zrobić? Pomożemy Ci! Odpowiedzi na najważniejsze i najczęściej pojawiające się pytania już w środę po godz. 16.30 w audycji "Ekspres gospodarczy". Na pytania czekamy pod numerem telefonu 22 645 25 00. Można do nas wysłać także mail na adres: zapytaj.eksperta@polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  Waldemar Buda kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy

Inflacja spowalnia. Na horyzoncie możliwe obniżki stóp procentowych

Tempo spadku Wskaźnika Przyszłej Inflacji było w lipcu zdecydowanie niższe niż w ostatnich dwóch miesiącach; może być to zapowiedzią wolniejszego spadku CPI w najbliższych miesiącach - oceniło Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo NBP kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy oprocentowanie oprocentowanie pożyczek gotówkowych bank centralny lokata terminowa kurs walut stopy procentowe

Stopy procentowe bez zmian. Ten sam poziom od 10 miesięcy

W czwartek 6 lipca skończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów RPP nie zmieniła stóp procentowych. Główna, referencyjna stopa procentowa od 8 września 2022 roku pozostaje na poziomie 6,75 proc. Rada nie zmieniała wysokości stóp procentowych od październikowego posiedzenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo NBP kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy oprocentowanie oprocentowanie pożyczek gotówkowych bank centralny lokata terminowa kurs walut stopy procentowe

Bezpieczny Kredyt 2 procent w szczegółach. Tłumaczy ekspert Pekao SA

- Bezpieczny Kredyt 2 procent z dopłatą od państwa, to bankowy produkt dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z własnym mieszkaniem - powiedział Wojciech Werechowski, wiceprezes banku Pekao SA w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. Gość audycji odpowiadał na pytania dotyczące Programu Pierwsze Mieszkanie, przesłane do redakcji ekonomicznej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy banki mieszkanie budownictwo kredyt hipoteczny