Polskie Radio
Section05
Melchiory 2022

Maciej Jastrzębski: to są historie, które powinniśmy pielęgnować

- My Polacy byliśmy właściwie wszędzie. Powinniśmy być z tego powodu dumni, że pomimo osobistych tragedii potrafiliśmy zaangażować się w coś, co przetrwało na kartach historii do dzisiaj - mówił w Dwójce Maciej Jastrzębski, korespondent Polskiego Radia w Rosji i autor reportażu "Historia kłamstw krwią haftowana".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Maciej Jastrzębski reportaż Melchiory Melchiory 2022 KRRiT Katarzyna Hagmajer-Kwiatek KULTURA

Melchiory 2022. Reportaż "To ostatnie takie trio" -POSŁUCHAJ

Statuetkę Melchiora w kategorii Reportaż otrzymał Mariusz Kamiński z Radia Lublin za reportaż "To ostatnie takie trio". To opowieść o panu Józefie, który mieszka pod Parczewem, od kilku lat wraz z kolegą para się niezwykłym jak na dzisiejsze czasy zajęciem. Przez kilka tygodni, wiosną i jesienią, pomaga starszym ludziom, którym orze przydomowe ogródki.
Zobacz więcej na temat:  Melchiory 2022 Grand Prix KRRiT​ 2022 reportaż Mariusz Kamiński reportaż w Jedynce

Reportaż "Rzemieślnicy, czyli artyści" [POSŁUCHAJ]

Co dzieje się z reportażem na świecie? Czy słuchowisko może być dokumentem? Do tego prezentacja dziesięciu najnowszych i kilku archiwalnych reportaży. To wszystko działo się podczas Ogólnopolskiego Seminarium Reportażystów. Wydarzenie odbyło się w minionym tygodniu z okazji Gali Nagród Melchiory oraz wręczenia reportażystom nagród Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Melchiory 2022 konkurs reportaż w Jedynce Grand Prix KRRiT​ 2022

Melchiory 2022. "To ostatnie takie trio" - reportaż Mariusza Kamińskiego

Statuetkę Melchiora w kategorii "Reportaż" otrzymał Mariusz Kamiński z Radia Lublin za reportaż "To ostatnie takie trio", który opowiada o Panu Józefie mieszkającym pod Parczewem. Od kilku lat Pan Józef, wraz z kolegą, para się niezwykłym jak na dzisiejsze czasy zajęciem. Przez kilka tygodni, wiosną i jesienią, pomaga starszym ludziom, którym orze przydomowe ogródki.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Studio Reportażu i Dokumentu Melchiory 2022 konkurs

"Rzemieślnicy, czyli artyści" - reportaż Aleksandry Dobieszewskiej

W minioną środę i czwartek reportażyści z całego kraju mieli ucztę audialną, podczas tych dwóch dni posłuchali 10 reportaży, dowiedzieli się jak samorealizować reportaże i dokumenty, dowiedzieli się co dzieje się z reportażem na świecie. Próbowali odpowiedzieć na pytanie czy słuchowisko może być dokumentem, a także zasmakowali archiwalnych reportaży. To wszystko działo się podczas Ogólnopolskiego Seminarium Reportażystów.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Studio Reportażu i Dokumentu Melchiory 2022 konkurs

"Melchiory 2022". Niebawem poznamy nagrodzonych reportażystów

Dziś o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie podczas Gali Polskich Reportażystów "Melchiory 2022" poznamy najlepszych reportażystów radiowych i telewizyjnych. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody: XVII Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2022", Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix KRRiT, Inspiracji Roku oraz Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Melchiory 2022 reportaż Piotr Gliński Krzysztof Czabański Maciej Świrski KRRiT Rada Mediów Narodowych

Melchiory 2022. Wieczorem poznamy nagrodzonych reportażystów

O godzinie 18 przyznane zostaną nagrody dla najlepszych reportażystów radiowych i telewizyjnych. Podczas gali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie ogłoszone zostaną wyniki konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory" i Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na Reportaż i Dokument Radiowy.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU POLSKA reportaż Melchiory Melchiory 2022