Polskie Radio
Section05

metro

FELIETON Trzaskowski w tunelu. Felieton Miłosza Manasterskiego

Prezydent Trzaskowski zapewne zreflektował się, że pozostawi po sobie w stolicy tylko nieprzyjemne wspomnienia. Stąd pomysł, by zrobić coś spektakularnego. Ni stąd niż zowąd prezydent stolicy zapowiedział budowę trzeciej linii metra. Problem w tym, że tak jak bohater Dantego "obrał błędne manowców koleje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski felieton Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie Warszawa

Jest decyzja o rozpoczęciu budowy III linii metra w stolicy. MJN krytykuje przebieg trasy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podjął decyzję o budowie trzeciej linii metra - informuje stołeczny ratusz. "Ratusz upiera się przy obecnym przebiegu, chociaż już dwa lata temu wynajęci przez miasto eksperci zwracali uwagę, że taki przebieg nie ma najmniejszego sensu" - pisze w mediach społecznościowych stołeczny ruch "Miasto Jest Nasze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa regiony Miasto Jest Nasze transport publiczny mazowieckie

Transport miejski cierpi w czasach pandemii

Pandemia skłoniła kierowców do powrotu do samochodów. Dla wielu zmotoryzowanych ograniczenie korzystania z komunikacji zbiorowej to realne zminimalizowanie możliwości zarażenia się wirusem. Blisko połowa mieszkańców większych miast wybiera własny samochód zamiast podróży autobusem czy tramwajem. Jak odbije się na nas ta sytuacja? 
Zobacz więcej na temat:  samochody samochody elektryczne transport publiczny transport miejski koronawirus Koronawirus w Polsce drogi miasto przyszłości kierowca kierowcy POLSKA społeczeństwo