Polskie Radio
Section05

motoryzacja

„Koszty wypadków drogowych to 3 proc. PKB”

- „Chodzi o to, żeby chodzić z głową” - kampania pokazuje jak ważny jest pieszy w ruchu drogowym, ich ochrona jest naszym priorytetem – mówił w Polskim Radiu 24 Konrad Romik z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania społeczna skierowana jest do pieszych i ma ona zwiększyć świadomość poruszania się po drogach. Jak wynika z policyjnych danych, w 2015 roku najwięcej pieszych zginęło i zostało rannych w grudniu. Życie straciło wówczas 171 osób, a 1 152 rannych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 piesi wypadek samochód przepisy drogowe

Ruszyła akcja "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo"

Ustawienie świateł w ok. połowie pojazdów jest niezadowalające i niewystarczające – wynika z badań Instytutu Transportu Samochodowego i policji. O stanie oświetlenia samochodów, które jest szczególnie ważne w okresie zimowym, mówił w Magazynie Samorządowym dr inż. Tomasz Targosiński. Ekspert Instytutu Transportu Samochodowego zachęcał również do wzięcia udziału w akcji bezpłatnego sprawdzenia świateł na stacjach kontroli pojazdów.
Zobacz więcej na temat:  samochody zima POLSKA światło

GE i Lufthansa w Polsce. Miliard złotych dla Dolnego Śląska

Inwestycja za 250 milionów euro powstanie w Środzie Śląskiej. Xeos, czyli spółka joint venture zawiązana przez General Electric Aviation i Lufthansa Technik, wybuduje centrum serwisowe silników lotniczych. Sprawę w Pulsie Gospodarki komentowali Jarosław Janecki z Societe Generale, Maciej Wośko z "Gazety Bankowej" i Małgorzata Krzysztoszek z Konfederacji Lewiatan.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ekonomia Dolny Śląsk inwestycje inwestycje zagraniczne Lufthansa lotnictwo Jarosław Janecki