Polskie Radio
Section05
Prix Europa

Galaktyka Lema. "Punktem wyjścia do pracy nad serwisem było archiwum radiowe"

- Okazało się, że w Archiwum Polskiego Radia jest tak dużo wywiadów ze Stanisławem Lemem, które właściwie są nieznane, bo zostały wyemitowane na antenie tylko raz, że przyszedł nam do głowy pomysł, żeby przewodnikiem po Galaktyce Lema uczynić samego Lema - mówiła w "Wybieram Dwójkę" Izabella Mazurek, współautorka serwisu internetowego Polskiego Radia, który znalazł się na tzw. krótkiej liście nominowanych do Prix Italia w kategorii: Web Fiction.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Lem Izabella Mazurek Jakub Kukla Prix Italia Prix Europa Dwójka

Serwis "Galaktyka Lema" na tzw. krótkiej liście nominowanych do Prix Italia!

Multimedialny i interaktywny serwis internetowy Polskiego Radia "Galaktyka Lema" znalazł się na "krótkiej liście" prestiżowej Prix Italia, w kategorii: Web Fiction. - Stanisław Lem był niezwykłym umysłem XX wieku. Był nie tylko pisarzem, ale także filozofem i futurystą, czyli przewidywał przyszłość - mówi w Polskim Radiu Izabella Mazurek, współautorka serwisu.
Zobacz więcej na temat:  Prix Italia Prix Europa Stanisław Lem Izabella Mazurek W POLSKIM RADIU

"Prix Europa" i Prix Italia". Prestiżowe nominacje dla serwisu PR "Galaktyka Lema"

Multimedialny i interaktywny serwis internetowy Polskiego Radia "Galaktyka Lema" został nominowany do nagród "Prix Europa 2022" i "Prix Italia 2022". - Stanisław Lem był niezwykłym umysłem XX wieku. Był nie tylko pisarzem, ale także filozofem i futurystą, czyli przewidywał przyszłość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Izabella Mazurek, współautorka serwisu.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz Prix Italia Prix Europa Stanisław Lem Izabella Mazurek

Trzy audycje Polskiego Radia będą reprezentować Polskę na festiwalu Prix Europa 2021

Jury kwalifikujące polskie propozycje do tego prestiżowego konkursu postawiło na słuchowisko Teatru Polskiego Radia, reportaż Studia Reportażu i Dokumentu i audycję muzyczną Radia Dzieciom. Łącznie polska radiofonia zgłosi na konkurs osiem audycji, oprócz Polskiego Radia S.A. wybrano także produkcje Polskiego Radia Lublin, Polskiego Radia Białystok, Polskiego Radia Katowice i Radia Kraków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Prix Europa reportaż Audycja dokumentalna Audycja muzyczna

Audycje Polskiego Radia na Prix Europa 2021. Agnieszka Kamińska: trzy wspaniałe produkcje

Polską radiofonię na festiwalu Prix Europa 2021 w Niemczech będą reprezentować aż trzy audycje Polskiego Radia. Jury kwalifikujące polskie propozycje do tego prestiżowego konkursu postawiło na słuchowisko Teatru Polskiego Radia, reportaż Studia Reportażu i Dokumentu i audycję muzyczną Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio konkurs Prix Europa Lista Krajowa Programu UNESCO Pamięć Świata

Reportaże, które warto znać

Na tej liście są dzieła wybitne, ale są i takie, które może nie są arcydziełami, ale wzbudzają uznanie podjętym tematem, sposobem opowiadania, dramaturgią, pomysłem, dźwiękiem. Mamy nadzieję, że można wśród tych utworów znaleźć takie, które otworzą uszy, pobudzą wyobraźnię, zainspirują do własnych poszukiwań. To reportaże, które warto znać.
Zobacz więcej na temat:  Nagroda Melchiory Premios Ondas Prix Europa Prix Italia reportaż Studio Reportażu i Dokumentu