X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma sądownictwa

Szybsze postępowania sądowe. Sprawdź, co się zmieni

Usprawnienie, uproszczenie i przyspieszenie postępowań przed sądem - to główny cel gruntownej reformy Kodeksu postępowania cywilnego. Projekt przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości został przyjęty przez Radę Ministrów. Zmiany mają zapewnić Polakom możliwość szybkiego i skutecznego dochodzenia swoich praw, rzetelne postępowania i sprawiedliwe wyroki.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa sąd sądownictwo Ministerstwo Sprawiedliwości POLSKA

Szef MSZ: coraz mniej argumentów za procedurą przeciw Polsce

Szef MSZ Jacek Czaputowicz uważa, że jest coraz mniej argumentów za utrzymywaniem procedury przeciwko Polsce w związku z przyjętą nowelizacją o Sądzie Najwyższym. Jednak według niego, presja na nasz kraj utrzymuje się, by osłabić pozycję przed majowymi wyborami do Europarlamentu, albo podczas rozmów o przyszłym budżecie Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Sąd Najwyższy reforma sądownictwa ŚWIAT POLSKA Jacek Czaputowicz Unia Europejska

Marcin Makowski: po stronie władz UE nie ma woli kompromisu

- Każdy, kto śledzi polityczno-prawny konflikt między Polską a Komisją Europejską, ten wie, że KE (...) sprawę stawia jasno. Spór zakończy się wtedy, gdy właściwie wszystkie reformy wymiaru sprawiedliwości zostaną zresetowane albo zmieni się Komisja - ocenił w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski z "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Komisja Europejska Unia Europejska reforma sądownictwa