Polskie Radio
Section05
Adam Bodnar

Prof. Kucharczyk o stosunku niektórych polityków opozycji wobec Niemiec: dowód na atmosferę klientelizmu

- Poważnym problemem jest to, że zamierzenia polityki niemieckiej na wywieranie wpływu na opinię publiczną w Polsce znajdują u nas tylu chętnych wykonawców. Jest to dowód na panowanie atmosfery klientelizmu - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Grzegorz Kucharczyk, historyk z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bodnar opozycja historia Polski Niemcy Angela Merkel Michał Rachoń POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Chodzi o pozbawienie Polski funduszy unijnych". Prof. Domański o wystąpieniu Adama Bodnara w Niemczech

- Prawdopodobnie chodziło mu o Unię Europejską, wsparcie tych wszystkich działań na rzecz pozbawienia Polski funduszy unijnych - tak wypowiedź Adama Bodnara skomentował na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański (PAN).  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej polityka Henryk Domański Niemcy Adam Bodnar Sąd Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości UE

"Coś kuriozalnego". Joanna Lichocka o propozycji RPO ws. umorzenia wniosku premiera do TK

Propozycja RPO Adama Bodnara, by TK umorzył wniosek ws. zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym, jest kuriozalna - oceniła we wtorek poseł PiS Joanna Lichocka. Z kolei poseł Lewicy Karolina Pawliczak przekonywała, że rozpatrywany przez TK wniosek służy wyprowadzeniu Polski z UE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny Adam Bodnar Joanna Lichocka lewica

"Ma reprezentować Polaków, a nie żadną formację polityczną". Waldemar Andzel o RPO

- Pokładamy nadzieję, że po wyborze na RPO prof. Marcin Wiącek będzie reprezentować wszystkich obywateli - powiedział w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia Waldemar Andzel, poseł PiS, członek doradców politycznych przy premierze RP i szef sejmowej komisji służb specjalnych. - Ma reprezentować Polaków, a nie żadną formację polityczną - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Magdalena Ogórek Adam Bodnar

Wciąż bez nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Senat zagłosował

Senat nie wyraził w piątek zgody na powołanie senator niezależnej Lidii Staroń na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Za jej kandydaturą zagłosowało 45 senatorów, 51 było przeciw, 3 senatorów wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że nowego RPO nie udało się wybrać już po raz piąty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat polityka Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar społeczeństwo Prawo i Sprawiedliwość opozycja

"Tour de Konstytucja". Czarnek pisze do RPO i pyta: dlaczego do happeningu politycznego wykorzystujecie dzieci?

"Zamiast zaproszeń prosiłbym raczej RPO o wyjaśnienie, dlaczego jego koledzy z »Tour de Konstytucja« wykorzystują dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych do akcji czysto politycznej" - napisał w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek, odnosząc się do zaproszenia do rozmowy skierowanego przez Adama Bodnara.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar dzieci społeczeństwo

"Ujawniono sprzeczność pomiędzy konstytucją a ustawą". Prof. Domański o RPO

- Rozstrzygnięcie kwestii Rzecznika Praw Obywatelskich na korzyść tego urzędu, było jak się wydaje, racjonalnym posunięciem. Pan Adam Bodnar, który przestał być po 5 latach RPO, dalej podejmował decyzje, czego mógłby nie robić - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański (Polska Akademia Nauk).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast

"Może stanąć ponad podziałami". Marek Ast o kandydaturze Bartłomieja Wróblewskiego na RPO

- Bartłomiej Wróblewski ma czas, by prowadzić rozmowy, przekonywać do swojej kandydatury. Jego atutem jest to, że potrafi rozmawiać, zjednywać sobie osoby nawet z zupełnie przeciwnych obozów politycznych - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar Trybunał Konstytucyjny Tadeusz Płużański Marek Ast