Polskie Radio
Section05
Włodzimierz Czarzasty

"Najważniejszy cel to konsolidacja". Czarzasty zapewnia, że zmiany na Lewicy są zgodne z procedurami

- Grupa kilku osób postanowiła zmienić zasady gry. Nie ma takiej możliwości - mówił lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, pytany o sytuację w swojej partii. Podkreślił, że najważniejszym celem do osiągnięcia w sprawach wewnętrznych lewicy była jej konsolidacja.
Zobacz więcej na temat:  lewica partie polityczne Włodzimierz Czarzasty samorząd POLSKA polityka Wiosna Roberta Biedronia SLD

Tomasz Trela o sytuacji w Nowej Lewicy: nie jesteśmy zawieszeni, bo to niezgodne z prawem

– Za półtora tygodnia odbędzie się Rada Krajowa Lewicy i będzie oceniać działania i to jest ciało statutowe, które może podejmować decyzje i weryfikować. Nie może być tak, że jednoosobowo w dużej partii podejmuje się takie decyzje – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Nowa Lewica partie polityczne Włodzimierz Czarzasty kryzys Sejm POLSKA polityka Tomasz Trela Bartłomiej Graczak

Kryzys w Nowej Lewicy. Mosoń: Czarzasty stara się tworzyć partię wodzowską

- Wydaje się, że Włodzimierz Czarzasty pozazdrościł Jarosławowi Kaczyńskiemu i Donaldowi Tuskowi rządów silnej ręki i stara się tworzyć partię wodzowską. To jest jakiś pomysł na to, żeby nie doszło do anihilacji Lewicy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre. Gośćmi audycji byli także Sebastian Gajewski (Centrum im. Daszyńskiego) i Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Włodzimierz Czarzasty Nowa Lewica Polskie Radio 24

Nowa Lewica podjęła decyzję o powołaniu Wiosny i SLD. Czarzasty: dopełniliśmy obietnicy

- Zarząd Nowej Lewicy podjął w sobotę uchwałę o powołaniu dwóch frakcji – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i frakcji Wiosna. Utrzymał również w mocy decyzje zawieszające członków partii – powiedział w sobotę lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Przekazał również, że 9 października odbędzie się kongres zjednoczeniowy.
Zobacz więcej na temat:  lewica Włodzimierz Czarzasty SLD wiosna partie polityczne POLSKA polityka

Czarzasty w ogniu krytyki polityków własnej partii. Przyczyną decyzja ws. szefa śląskich struktur

Parlamentarzyści Nowej Lewicy w piśmie do przewodniczącego partii Włodzimierza Czarzastego apelują o pilne zwołanie zarządu partii ws. zawieszenia europosła i szefa śląskich struktur Marka Balta. Podkreślają, że decyzję Czarzastego i jej powód przyjmują ze zdumieniem.
Zobacz więcej na temat:  lewica partie polityczne Włodzimierz Czarzasty Parlament Europejski samorząd POLSKA polityka

Czarzasty: to, że Lewica jest partią opozycyjną, nie znaczy, że musi się słuchać innej partii opozycyjnej

- Ja nie walczę z Platformą Obywatelską i nie będziemy tego robić. Tym bardziej że są obszary, w których występujemy wspólnie, na przykład kwestia prezydenta w Rzeszowie czy kandydatury na Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Platforma Obywatelska polityka Włodzimierz Czarzasty

Porozumienie Lewicy z rządem. Maciej Naskręt: Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii

- W mojej ocenie Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii o 500+, ponieważ - jak pamiętamy - był to główny oręż PiS w wyborach parlamentarnych w 2019 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Naskręt z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia polityka lewica opozycja zjednoczona prawica Włodzimierz Czarzasty Krajowy Plan Odbudowy