X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma sądownictwa

Joanna Augustynowska: nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to sukces PiS

– Cieszę się, że Prawo i Sprawiedliwość wywiesiło białą flagę i zrobiło krok w tył przywracając przepisy, które łamało. To na pewno sukces partii rządzącej – powiedziała Joanna Augustynowska, posłanka Platformy Obywatelskiej. W Polskim Radiu 24 skomentowała najważniejsze wydarzenia polityczne ostatnich dni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 reforma sądownictwa Sąd Najwyższy Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa sąd Gdańsk

Jan Kanthak: potrzebna jest głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości

- Takie procesy pokazują, że w Polsce konieczna jest głęboka reforma wymiaru sprawiedliwości – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński oraz Lech Wałęsa zeznawali w czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku w procesie o naruszenie dóbr osobistych, jaki prezes Prawa i Sprawiedliwości wytoczył byłemu prezydentowi RP. Wyrok w tej sprawie ma zostać ogłoszony 6 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Komisja Europejska Jarosław Kaczyński Lech Wałęsa sądownictwo POLSKA Polska w Unii Europejskiej

Jarosław Urbaniak: nowelizacja ustawy o SN była niepotrzebna

Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym przewidującą umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrót do pełnienia urzędu. Dyskusję wokół nowelizacji przepisów komentował w Polskim Radiu 24 Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE polityka

Marcin Makowski: zmiany w Sądzie Najwyższym to działanie taktyczne

- Wypowiedzi polityków, m.in. Fransa Timmermansa, sugerują, że to był palec, za którym musi pójść zagarnięcie całej ręki, czyli odwrót od innych aspektów reformy sądownictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Makowski. Publicysta "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski" w ten sposób odniósł się do kwestii zmian w Sądzie Najwyższym. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka reforma sądownictwa Sąd Najwyższy

Publicysta: nowelizacja ustawy o SN to duży krok w tył

Sejm zajmuje się projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W środę ma odbyć się zarówno pierwsze, jak i drugie czytanie dokumentu. – Niewątpliwie jest to duży krok w tył i ustępstwo wobec zastrzeżeń Komisji Europejskiej – ocenił inicjatywę posłów PiS Marek Domagalski, publicysta „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Komisja Europejska