X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
reforma sądownictwa

Publicysta: nowelizacja ustawy o SN to duży krok w tył

Sejm zajmuje się projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W środę ma odbyć się zarówno pierwsze, jak i drugie czytanie dokumentu. – Niewątpliwie jest to duży krok w tył i ustępstwo wobec zastrzeżeń Komisji Europejskiej – ocenił inicjatywę posłów PiS Marek Domagalski, publicysta „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Komisja Europejska

KE otrzymała wyjaśnienia z Polski, teraz je analizuje

Komisja Europejska potwierdziła, że otrzymała wyjaśnienia z Polski dotyczące zawieszenia ustawy o Sądzie Najwyższym. Chodzi o decyzję wiceprezes unijnego Trybunału Sprawiedliwości z 19 października, która nakazała zablokowanie przepisów, wstrzymanie nominacji kolejnych sędziów i przywrócenie do pracy tych, którzy po wejściu w życie ustawy zostali odesłani na emeryturę. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska reforma sądownictwa Europa

Spór o Sąd Najwyższy. Jak Polska odpowie na decyzję TSUE?

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polsat News zapowiedział, że do 19 listopada rząd przedstawi "bardzo konkretne kroki" w sprawie sporu z Komisją Europejską. - Jeśli doszłoby do zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym, wtedy całe postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej byłoby bezprzedmiotowe – skomentował w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Sąd Najwyższy reforma sądownictwa

Ryszard Czarnecki: Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta

– Polski wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej. Urzędnicy z Brukseli chcą widzieć źdźbło w polskim oku, a nie zauważają belki w oku francuskim, niemieckim, austriackim, czy hiszpańskim – powiedział w audycji "Sztuka Słuchania Ekstra" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do stosunku unijnych instytucji wobec reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Unia Europejska Komisja Europejska reforma sądownictwa Trybunał Sprawiedliwości UE Brexit Wielka Brytania Theresa May