Polskie Radio
Section05
Teatr Telewizji

Nie żyje Zofia Kucówna. Posłuchaj radiowych wspomnień wybitnej aktorki

- Kiedy byłam mała i słuchałam radia, nie mogłam sobie wyobrazić, że ten cały świat przygód wyczarowują ludzie jedynie swoimi głosami - opowiadała w jednym z archiwalnych nagrań Zofia Kucówna. Ta znakomita artystka teatru i filmu, współpracująca m.in. z Teatrem Polskiego Radia, zmarła 6 kwietnia br. w wieku 90 lat. 
Zobacz więcej na temat:  Zofia Kucówna film polski kino Teatr Telewizji Teatr Polskiego Radia

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" wraca do Sopotu

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" to konkurs słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Tegoroczna, XXIII edycja, odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2024 roku i ponownie Sopot będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. 
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Teatr Polskiego Radia Paweł Majcher Tomasz Sygut Magdalena Czarzyńska-Jachim Polskie Radio TVP Sopot Teatr Telewizji

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" wraca do Sopotu

Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry" to konkurs słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Tegoroczna, XXIII edycja, odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2024 roku i ponownie Sopot będzie gospodarzem jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Dwa Teatry Teatr Polskiego Radia Paweł Majcher Tomasz Sygut Magdalena Czarzyńska-Jachim Polskie Radio TVP Sopot Teatr Telewizji

Premiera spektaklu "Znowu «Łut szczęścia»". Weronika Humaj: próbujemy wpuścić w tę sztukę powiew świeżości

Widzom dobrze jest znana z serialu telewizyjnego "Stulecie Winnych", a już dzisiaj (27.11) będzie można ją zobaczyć w premierowym spektaklu Teatru Telewizji Polskiej - "Znowu «Łut szczęścia»". W lutym z kolei na ekrany kin wejdzie film "Sami Swoi. Początek" z jej udziałem. Gościem "Spotkania z..." była aktorka Weronika Humaj.
Zobacz więcej na temat:  Weronika Humaj Martyna Podolska aktorstwo aktorzy Teatr Telewizji spektakl

Teatr Telewizji na żywo. Anna Sroka-Hryń robi apetyt na "Apetyt na czereśnie" wg Agnieszki Osieckiej

- To nie jest żadne nagranie studyjne wykonane wcześniej, tylko wszystko, co państwo dzisiaj zobaczą, od samego początku do samego końca, będzie wydarzeniem na tę godzinę, na tę minutę, którą państwo będą oglądali - tak reżyserka Anna Sroka-Hryń zapowiada spektakl Teatru Telewizji "Apetyt na czereśnie" oparty na tekście Agnieszki Osieckiej.
Zobacz więcej na temat:  Anna Sroka-Hryń Dwójka Paweł Siwek Agnieszka Osiecka Teatr Telewizji spektakl aktorstwo

XXII Festiwal "Dwa Teatry - Zamość 2023" - transmisje i relacje w Polskim Radiu

Konkursy słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych oraz prezentacje twórczości różnorodnych artystów. W Zamościu trwa XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". O festiwalu można usłyszeć na poszczególnych antenach Polskiego Radia oraz przeczytać i posłuchać w specjalnym serwisie dwateatry.polskieradio.pl.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Teatr Polskiego Radia Teatr Telewizji TEATR Zamość

XXII Festiwal "Dwa Teatry" 2023. Zofia Kucówna i Krzysztof Wakuliński nagrodzeni

- Teatr nie istnieje bez widza, nie ma go. Teatr to są dwie siły: to jest scena i widz - mówiła Zofia Kucówna podczas pierwszego dnia Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Aktorka, wraz kolegą po fachu Krzysztofem Wakulińskim, odebrała na festiwalu nagrodę za całokształt twórczości.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Anna Stempniak Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Teatr Polskiego Radia Teatr Telewizji

Igor Gorzkowski: "Judasz z Kariothu" to historia postaci tragicznej

- Twórczość Karola Huberta Rostworowskiego jest wciąż nieodkryta, był istotnym dramatopisarzem przed wojną. Chętnie wystawiano jego dzieła, w latach 20. XX wieku jego sztuki były najczęściej grywanym repertuarem współczesnym. Po wojnie dla komunistycznych władz jako arystokrata był postacią niewygodną ze względu na pochodzenie klasowe - mówił w Dwójce Igor Gorzkowski, reżyser spektaklu "Judasz z Kariothu".
Zobacz więcej na temat:  Teatr Telewizji Igor Gorzkowski Dwójka Paweł Siwek Karol Hubert Rostworowski Łukasz Lewandowski

"Jest się z czego cieszyć". Premiera płyty z muzyką do spektaklu "Matka odchodzi"

- To wyjątkowy dzień. Po roku wracamy tak pięknie do tematu tego spektaklu w tej pięknej oprawie muzycznej, którą zrobił Tomasz Sroczyński. Sytuacja jest dodatkowo wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w 70-letniej historii Teatru Telewizji muzyka ze spektaklu ma swoje wydawnictwo. I to jeszcze wydawnictwo światowe, pod auspicjami prestiżowego francuskiego wydawcy - mówił w Dwójce Przemysław Stippa o płycie "Mother Departs" z muzyką do wyreżyserowanego przez siebie spektaklu "Matka odchodzi".
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2022 Dwójka Przemysław Stippa Teatr Telewizji Tadeusz Różewicz KULTURA płyta