Polskie Radio
Section05
wypadek w kopalni

Trwa walka z czasem w Zofiówce. Trzej górnicy pod ziemią

Wciąż nie odnaleziono trzech górników, poszukiwanych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. W zakładzie rozpoczyna się kolejny etap akcji ratowniczej. Prace wydobywcze w kopalni zostały wstrzymane. O akcji ratunkowej mówili w Polskim Radiu 24 Paweł Wyciślok (przewodniczący Związku Zawodowego Ratowników Górniczych w Polsce) i Łukasz Kałuża (Polskie Radio Katowice).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypadek w kopalni Jastrzębie-Zdrój węgiel jastrzębska spółka węglowa

Akcja ratunkowa w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju

- Stan odnalezionych górników jest nadspodziewanie bardzo dobry. Cieszymy się, że udało się do nich dotrzeć - poinformowała rzeczniczka Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer. W kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju trwa akcja ratunkowa po tym, jak w doszło w niej do wstrząsu. O szczegółach mówimy w Polskim Radiu 24.
Zobacz więcej na temat:  Śląsk Jastrzębie-Zdrój górnictwo premier Mateusz Morawiecki wypadek w kopalni

Wstrząsy górnicze. Im głębiej, tym...

3,4 stopnia w skali Richtera miał wstrząs, który nawiedził kopalnię KGHM "Rudna" w Polkowicach. W dziesięciostopniowej skali górniczej to "ósemka”. – To był bardzo silny wstrząs – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Nikodem Szlązak, ekspert ds. górnictwa z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W katastrofie zginęło ośmiu górników, a dziewięciu zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy KGHM Polska Miedź Polkowice wypadek w kopalni