Polskie Radio
Section05
jastrzębska spółka węglowa

Rekordowe zyski Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wzrost cen pokrył skutki katastrof i spadek wydobycia

Grupa Jastrzębskiej Spółki Węglowej osiągnęła w pierwszym półroczu 2022 rekordowy zysk netto rzędu 4,2 mld zł. "Wynika on głównie ze wzrostu cen węgla i koksu. Natężenie robót przygotowawczych i produkcja węgla były w tym czasie mniejsze od zakładanych" - poinformowała JSW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel jastrzębska spółka węglowa wyniki finansowe zysk energetyka górnictwo

Prezes PGG: Węgiel pozostanie w centrum uwagi ze względu na sytuację na rynku gazu

- Zapotrzebowanie na paliwo węglowe w średniej perspektywie określi m.in. potencjał dostaw gazu z innych kierunków niż rosyjski - ocenił prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala. Dodał, że inne czynniki to rozwój OZE, regulacje europejskie oraz zapotrzebowanie na paliwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel ropa naftowa gaz ziemny OZE Polska Grupa Górnicza jastrzębska spółka węglowa sankcje Unii Europejskiej sankcje POLSKA wojna na Ukrainie

"Zawsze przynosiły konkretne informacje". Piotr Litwa o zleconych kontrolach kopalni

- Dopiero suma wszystkich przeprowadzonych kontroli może nam przynieść informacje na temat tego, jak oceniane są stan zagrożenia i skuteczność podejmowanych działań w kopalniach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Litwa, ekspert z zakresu górnictwa i geologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA górnictwo jastrzębska spółka węglowa wypadek w kopalni górnicy Śląsk regiony wypadek Polskie Radio 24

Akcja ratunkowa w Zofiówce. "Zlokalizowane sygnały z lamp górników"

Zlokalizowano sygnały z czterech nadajników w lampach górników poszukiwanych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka - potwierdził prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) Tomasz Cudny. Dotychczas stwierdzono śmierć sześciu górników w tym wypadku. Trwa akcja ratownicza, której celem jest dotarcie do czterech pozostających w wyrobisku poszkodowanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Śląsk górnictwo jastrzębska spółka węglowa wypadek

Mateusz Morawiecki zapowiedział kontrole we wszystkich kopalniach. To reakcja na ostatnie wypadki

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na antenie Polsat News, że wszystkie kopalnie zostaną skontrolowane pod kątem bezpieczeństwa warunków pracy. To reakcja na śmiertelne wypadki w dwóch zakładach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jak mówił, należy sprawdzić, czy doszło do niedopatrzeń, błędów proceduralnych, czy też jedynie do "zbiegów okoliczności". 
Zobacz więcej na temat:  górnictwo górnicy pomoc jastrzębska spółka węglowa premier Mateusz Morawiecki kontrola POLSKA służby i bezpieczeństwo

Wybuchy w kopalniach na Śląsku. Premier: będzie przegląd procedur górniczych

- Dokładnie sprawdzone zostaną procedury górnicze związane z ratownictwem górniczym i wydobyciem oraz warunkami dopuszczalnymi do prowadzenia prac przez górników - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej podczas wizyty w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA jastrzębska spółka węglowa wypadek w kopalni Mateusz Morawiecki POLSKA górnictwo węgiel