Polskie Radio
Section05
jastrzębska spółka węglowa

JSW negocjuje z Australijczykami. Zwiększenie wydobycia węgla kwestią czasu?

– Jesteśmy na dobrej drodze, by spółka JSW dała przykład, że górnictwo może się rozwijać i stanowić fundament naszej suwerenności energetycznej. Na likwidacji polskich kopalń zyskaliby wszyscy poza polską gospodarką – powiedział dr Marian Szołucha z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W audycji „Kulisy Spraw” rozmowa o planach współpracy Jastrzębskiej Spółki Węglowej z australijską firmą w kwestii zwiększenia wydobycia węgla w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 węgiel jastrzębska spółka węglowa Australia GOSPODARKA infrastruktura energetyka bezpieczeństwo energetyczne

Inne spojrzenie na Śląsk i tereny pogórnicze

Nowoczesny przemysł, w tym motoryzacyjny, napędy wodorowe, elektrownia szczytowo-pompowa, mieszkania znalazły się w projekcie zagospodarowania terenów po zamykanej kopalni węgla kamiennego Krupiński. Kopalnia Krupiński stanie się sztandarowym projektem polskiej koncepcji dla terenów zdegradowanych. Jastrzębska Spółka Węglowa przedstawiła w czwartek program rewitalizacji tego terenu.
Zobacz więcej na temat:  górnictwo jastrzębska spółka węglowa

Rośnie liczba śmiertelnych ofiar wstrząsu w Zofiówce

W 9. dniu akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka ratownicy odnaleźli ciało drugiego z trzech poszukiwanych górników. Podobnie, jak pierwszy odnaleziony górnik, znajdował się on w zalewisku; dostrzeżono go podczas wypompowywania wody. Jastrzębska Spółka Węglowa potwierdziła, że mężczyźni nie żyją. Trwają poszukiwania trzeciego górnika. O akcji ratunkowej mówili w Polskim Radiu 24: Joanna Opas (Radio Katowice) i Konstanty Wolny (Związek Zawodowy Ratowników Górniczych).
Zobacz więcej na temat:  górnicy górnictwo Jastrzębie-Zdrój jastrzębska spółka węglowa wypadek