Polskie Radio
Section05
wypadek

To nie były bezpieczne święta. Podsumowanie akcji "Znicz"

Zakończyła się tegoroczna akcja "Znicz". Przez 7 dni bezpieczeństwa na drogach pilnowało 5 tys. policjantów. Ze statystyk wynika, że kierowcy jeżdżą bezpieczniej niż przed rokiem, jednak nadkom. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji uważa, że niestety nie ma się z czego cieszyć.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja bezpieczeństwo pieszych kierowca samochód śmierć wypadek Wszystkich Świętych akcja znicz

Akcja znicz. "Prędkość główną przyczyną wypadków"

Ponad pół tysiąca wypadków, 618 osób rannych, 42 zabite - to czarny bilans wyjazdów na cmentarze w całej Polsce. Policja zatrzymała też ponad 1600 nietrzeźwych kierowców. O kończącej się akcji "Znicz" mówił na antenie Jedynki nadkomisarz Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  Drogówka POLSKA akcja znicz policja polska wypadek Wszystkich Świętych Wojciech Dąbrowski

Trwa akcja "Znicz". Policja apeluje o bezpieczną jazdę

Policyjna akcja "Znicz 2017" rozpoczęła się w miniony piątek i potrwa do czwartkowego wieczora. W kilku województwach - z uwagi na opady deszczu i silny wiatr - panują złe warunki jazdy. Opady śniegu i marznącego deszczu spowodowały pogorszenie warunków na drogach m.in.południowej Małopolski. Kierowcy samochodów, którzy nie zmienili jeszcze opon na zimowe, mają problemy na podjazdach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek Wszystkich Świętych akcja znicz policja

Trwa akcja "Znicz". Na drogach zginęło już 20 osób

Od piątku do soboty, czyli w ciągu dwóch dni policyjnej akcji „Znicz”, doszło do 187 wypadków drogowych, w których zginęło 20 osób a ponad 200 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali prawie pół tysiąca pijanych kierowców. O tym, na co zwrócić szczególną uwagę w czasie podróżowania na groby najbliższych mówił w Polskim Radiu 24 młodszy aspirant Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  akcja znicz Wszystkich Świętych policja wypadek pijani kierowcy