Polskie Radio
Section05
wypadek

Podczas wakacji zatrzymano ponad 23,3 tys. nietrzeźwych kierowców. To ponad 500 więcej niż w ubiegłym roku

– Podczas tegorocznych wakacji policjanci wyeliminowali z dalszego uczestnictwa w ruchu drogowym 23 373 kierowców na "podwójnym gazie" - poinformował nadkomisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że jest to o ponad 500 kierowców więcej niż podczas zeszłorocznych wakacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja drogi wypadek Polskie Radio Kierowców Radio kierowców bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Śląskie: Dachował i zaproponował policjantom 10 tys. zł łapówki. Nie miał uprawnień do jazdy samochodem

61-latek, który stracił panowanie nad samochodem, wypadł z drogi na zjeździe z autostrady A4 w Chorzowie i dachował, zaproponował policjantom 10 tys. zł łapówki. Oferując mundurowym pieniądze mówił, że spieszy się na wesele.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja mandat drogi kierowcy bezpieczeństwo kierowca społeczeństwo GOSPODARKA finanse wypadek samochody samochód prawo

Ostatni weekend wakacji. Służby miały pełne ręce roboty: kilkaset wypadków, powalone drzewa i zalane ulice

Prawie 4 tysiące interwencji podjęli w ostatni weekend wakacji strażacy w całym kraju. Najczęściej funkcjonariusze pracowali przy usuwaniu skutków burz. Zalane były ulice i budynki. Niestety burzowa aura spowodowała też trudne warunki na drogach. Służby wyjeżdżały do wypadków i powalonych drzew. Policja z kolei odnotowała 218 wypadków, w których zginęły 23 osoby. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo straż pożarna wakacje burze wypadek policja bezpieczeństwo na drodze

Szczęśliwy finał wstrząsającej historii. 5-latek z drutem w sercu uratowany przez lekarzy z Łodzi

Do Kliniki Kardiochirurgii w Łodzi trafił 5-letni chłopiec z drutem w sercu. Okazało się, że mama chłopca kosiła trawę. Kiedy dziecko do niej podbiegło kosiarka natrafiła jakby na kamień, a chłopiec zaczął rozpaczliwie płakać. Trafił do szpitala, gdzie lekarze szybko postawili diagnozę: w jego sercu tkwi drut - opisuje historię Fundacja Rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii Wad Wrodzonych Serca Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi "Mamy serce". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie wypadek dziecko serce szpital Łódź łódzkie regiony

Zderzenie dwóch tramwajów w Łodzi. Są pierwsze ustalenia ws. przyczyn wypadku

- Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze, jadący w kierunku dzielnicy Widzew 49-letni motorniczy tramwaju linii 14 w niewyjaśnionych okolicznościach uderzył w tył poprzedzającego go tramwaju linii 10 (...). Obaj motorniczy byli trzeźwi - przekazała mł. asp. Jadwiga Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Do wypadku doszło w czwartek. Poszkodowane zostały 32 osoby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Łódź wypadek tramwaj regiony łódzkie

Policja wyłowiła tonącego 19-latka z Wisły. Miał 2 promile alkoholu

Policjanci rzeczni uratowali tonącego 19-latka. Wyczerpanego mężczyznę wciągnęli z Wisły do łodzi. Okazało się, że niedoszły topielec był pijany - miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile alkoholu. Po przebadaniu trafił do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych - poinformowała mł. asp. Aleksandra Wasiak z komisariatu rzecznego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja alkohol służby i bezpieczeństwo wypadek Wisła