Polskie Radio
Section05
Piotr Apel

Poseł Kukiz'15: gabinety polityczne to fabryka Misiewiczów

Paweł Kukiz ujawnił list, skierowany do niego 29 grudnia 2016 roku, przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz oskarżył w nim adresata o to, że wpisuje się w kampanię nienawiści przeciwko Bartłomiejowi Misiewiczowi. – Nadszedł czas, by pokazać w jak dziwny sposób podchodzi do swojego podwładnego minister Macierewicz – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Apel z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Paweł Kukiz Ministerstwo Obrony Narodowej

"Cała ta hucpa będzie nas kosztować milion złotych"

- Cała ta hucpa, cały ten dzień sejmowy będzie nas – podatników - kosztował milion złotych. Tyle poświęcimy na jałowy spór o to, czy Kukiz’15 lub Nowoczesna poprą nowego premiera Grzegorza Schetynę podczas gdy rozstrzygniecie jest oczywiste – powiedział w programie 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Gość odniósł się także do współpracy jego klubu z Polskim Stronnictwem Ludowym i rządów PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Piotr Apel Kukiz'15 rząd Beaty Szydło PiS Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna POLSKA

Politycy o projekcie ustawy o służbie zagranicznej

Rząd miał zająć się dziś projektem nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej. Prace odłożono, gdyż chciał je osobiście monitorować szef MSZ Witold Waszczykowski, który przebywa obecnie w Brukseli. Celem ustawy jest m.in. wygaśnięcie stosunku pracy w dyplomacji byłych pracowników i współpracowników służb PRL. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA Piotr Apel Sławomir Nitras Łukasz Walewski Trójka

Piotr Apel: kryzys migracyjny przerósł Europę

Podczas spotkania ministrów spraw zewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej ustalono wspólne stanowisko wobec kwestii migracyjnej w Europie. Włoski premier zapowiedział jednak, że jeśli kraje grupy V4 będą stawiać weto w kwestii migracyjnej, to on postawi weto w sprawie budżetu UE. Sprawę komentował w Rozmowie Parlamentarnej Piotr Apel z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Apel Kukiz'15 imigranci w Europie Syria Włochy grupa wyszehradzka