Polskie Radio
Section05
Piotr Apel

Polityczna walka w cieniu tragedii?

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską pod koniec ubiegłego tygodnia, zginęło sześć osób, a 52 zostały ranne. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne. Opozycja zarzuciła rządowi, że nie ruszył na czas z pomocą dla poszkodowanych, a Grzegorz Schetyna stwierdził na Twitterze, że doświadczeni samorządowcy PO uporaliby się z problemem w 48 godzin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA burze pogoda Krzysztof Grzesiowski Joanna Lichocka Piotr Apel

"Banderyzm to ideologia zbrodnicza. Zakazać propagowania"

- Chcemy by propagowanie banderyzmu było traktowane jak propagowanie komunizmu i faszyzmu. To ideologie zbrodnicze, które doprowadziły do śmierci wielu naszych rodaków, obywateli Polski – powiedział w audycji 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Gość mówił także o zamieszkach podczas szczytu G20 w Hamburgu i obchodach miesięcznic smoleńskich.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel komunizm faszyzm IPN PiS banderyzm

Poseł Kukiz'15: gabinety polityczne to fabryka Misiewiczów

Paweł Kukiz ujawnił list, skierowany do niego 29 grudnia 2016 roku, przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz oskarżył w nim adresata o to, że wpisuje się w kampanię nienawiści przeciwko Bartłomiejowi Misiewiczowi. – Nadszedł czas, by pokazać w jak dziwny sposób podchodzi do swojego podwładnego minister Macierewicz – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Apel z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Paweł Kukiz Ministerstwo Obrony Narodowej

"Cała ta hucpa będzie nas kosztować milion złotych"

- Cała ta hucpa, cały ten dzień sejmowy będzie nas – podatników - kosztował milion złotych. Tyle poświęcimy na jałowy spór o to, czy Kukiz’15 lub Nowoczesna poprą nowego premiera Grzegorza Schetynę podczas gdy rozstrzygniecie jest oczywiste – powiedział w programie 24 Pytania poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Gość odniósł się także do współpracy jego klubu z Polskim Stronnictwem Ludowym i rządów PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Piotr Apel Kukiz'15 rząd Beaty Szydło PiS Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna POLSKA

Politycy o projekcie ustawy o służbie zagranicznej

Rząd miał zająć się dziś projektem nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej. Prace odłożono, gdyż chciał je osobiście monitorować szef MSZ Witold Waszczykowski, który przebywa obecnie w Brukseli. Celem ustawy jest m.in. wygaśnięcie stosunku pracy w dyplomacji byłych pracowników i współpracowników służb PRL. O sprawie mówili goście "Pulsu Trójki".
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Spraw Zagranicznych POLSKA Piotr Apel Sławomir Nitras Łukasz Walewski Trójka