Polskie Radio
Section05
agresja

„Każdy z nas ma w sobie nieco z socjopaty”

Sumienie – to siódmy zmysł, a może cecha, która decyduje o naszym człowieczeństwie. Pozwala odczuwać miłość i empatię, a także żal, gdy się komuś sprawia przykrość. Jednak ten dar nie jest dany każdemu – 4 proc. populacji jest pozbawionych wewnętrznego głosu, zabraniającego krzywdzić innych ludzi, manipulować i wykorzystywać bez poczucia winy. O socjopatach mówili w audycji Kwadratura Kultury redaktorka „Dziennika Gazety Prawnej” Mira Suchodolska i biznesmen Piotr Krupa-Lubański.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 socjologia emocje agresja inteligencja

Słaba płeć to mit. Kobiety mogą więcej! [WIDEO]

Czy zaatakowana kobieta ma szansę się obronić? Zastosowanie odpowiednich technik i chwytów pozwala nie tylko odstraszyć agresora, ale też zapewnić bezpieczeństwo. System szkoleń organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej pomaga kobietom w nabyciu cennych umiejętności z zakresu samoobrony oraz uczy, jak zyskać pewność siebie i odwagę w niebezpiecznych sytuacjach.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA samoobrona kobieta przemoc agresja atak technika Ministerstwo Obrony Narodowej bezpieczeństwo

Nowy film Bartosza Kowalskiego. "Szokujący obraz"

„Plac zabaw” to opowieść o dniu z życia dwunastolatków, którzy dopuszczają się okrutnej zbrodni wobec trzyletniego dziecka. Podobna historia, w której sprawcami byli dziesięciolatkowie, a ofiarą dwulatek, zdarzyła się w roku 1993 w Anglii. Reżyser „Placu zabaw” umieścił akcję w małym polskim mieście.  O filmie rozmawiali w audycji Trendy Kultury Konrad Zarębski (krytyk filmowy) i Maria Zapolska-Downar (psycholog).
Zobacz więcej na temat:  film polski dzieci przemoc agresja