BEST- Inżynierskie Targi Pracy - szansą na znalezienie zatrudnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2024 19:40
Na Politechnice Warszawskiej trwają Inżynierskie Targi Pracy - BEST. Od blisko 30 lat łączą one pracodawców ze studentami. Czwórka jest patronem wydarzenia.
Studenci chętnie odwiedzają targi pracy. BEST- Inżynierskie Targi Pracy to szansa na spełnienie marzeńzdj. ilustracyjne
Studenci chętnie odwiedzają targi pracy. BEST- Inżynierskie Targi Pracy to szansa na spełnienie marzeń/zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Hadrian
  • W dniach 12-13 marca 2024 na Politechnice Warszawskiej odbywają się Inżynierskie Targi Pracy - BEST.
  • To projekt, który ma na celu nawiązanie kontaktów zawodowych między pracodawcami a studentami.
  • W tym roku wystawia się blisko 100 wystawców z różnych branż. 
  • Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w dniach 12-13 marca 2024 odbywają się Inżynierskie Targi Pracy - BEST. To projekt, który ma na celu nawiązanie kontaktu między pracodawcami a studentami, którzy stanowią cenne źródło potencjalnych pracowników.

Targi są też szansą dla młodych ludzi na znalezienie pracy marzeń. To wydarzenie ma już 30-letnią tradycję i co roku przyciąga do siebie studentów z wielu różnych kierunków, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów BEST. Ta międzynarodowa organizacja skupia uczelnie techniczne z ponad 30 krajów Europy. Działa też w Polsce - przy Politechnice Warszawskiej.

Inżynierskie Targi Pracy - BEST 2024. Co w programie wydarzenia?

W programie tegorocznej odsłony bierze udział blisko 90 firm, zaplanowano także 20 warsztatów i prelekcji. - Mamy firmy z sektora informatycznego, ale także oferty dla studentów zajmujących się mechatroniką, robotyką i produkcją. Skupiamy się na różnorodności, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - mówił w Czwórce Mikołaj Poreda. - Nasze targi co roku cieszą się dużą popularnością. W ubiegłym roku ponad odwiedziło nas 13 tysięcy osób.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja także przyciągają tłumy. Na miejscu był reporter Czwórki, Jędrzej Rosiewicz, który rozmawiał ze studentami i wystawcami. Czego szukali studenci? - Ja szukam czegoś z dziedziny robotyka i automatyka - mówi jeden z uczestników targów. - Poszukuję pracy w zakresie geodezji i fotogrametrii - dodaje inna ze studentek. - To polega na tworzeniu modeli 3D albo ortofotomap ze zdjęć lotniczych albo z niższych pułapów z dronów.


Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BEST Warsaw (@best_warsaw)


Inżynierskie Targi Pracy - gdzie można znaleźć zatrudnienie?

Wystawiające się firmy mają okazję zaprezentować swoje oferty stażu, praktyk, pracy i warsztatów. - Mamy tak naprawdę przeróżne obszary i to są zarówno stanowiska typowo inżynieryjne, ale też bardziej administracyjne, np. finansowe, HR-owe - opowiada przedstawicielka jednej z wystawiających się firm. - Mamy wrażenie, że każdy znajdzie u nas coś ciekawego dla siebie.

- My jesteśmy firmą lotniczą. Wystawiamy się na Politechnice, szukając głównie osób do obsługi, czyli mechaników logistyki, do dokumentacji technicznej, jak i do planowania obsługi - tłumaczy inny z wystawców.

Na targach Targi Pracy - BEST nie zabrakło też oferty Tramwajów Warszawskich, a także tych związanych z nowoczesnym budownictwem. - Pokazujemy nasze projekty, które wykonywaliśmy, np. możemy się poszczycić tym, że nasza firma ma na swoim koncie projekt dla Varso Tower, który jest perełką architektoniczną w Warszawie. To największy budynek w Unii Europejskiej - mówi przedstawiciel firmy. - Teraz chcemy zwerbować kolejne pokolenie, które będzie robić kolejne projekty na miarę tego drapacza chmur. Poszukujemy wielu osób. Jeżeli ktoś ukończył studia, to już jest na pewno praca. W przypadku studentów to będą jeszcze staże, a potrzebujemy specjalistów z różnych branż. To będą ludzie od wentylacji, specjaliści wodno-kanalizacyjni, elektrycy, technicy, a także konstruktorzy.

 

Posłuchaj
04:01 CZWORKA/(Czwórka do piąte _Inżynierskie targi pracy BEST 12.03.2024).mp3 Inżynierskie Targi Pracy - BEST 2024. Relacja Jędrzeja Rosiewicza (Czwórka do piątej/Czwórka)

 

Inżynierskie Targi Pracy to doskonała okazja do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firm oraz rekruterów. To także możliwość wzięcia udziału w licznych warsztatach, a także okazja do skonsultowania swojego CV przez profesjonalistów.


***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Weronika Puszkar

Materiał: Jędrzej Rosiewicz

Data emisji: 12.03.2024

Godzina emisji: 15.15

aw/wmkor

Czytaj także

Jak poradzić sobie ze stresem podczas sesji egzaminacyjnej?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2024 15:39
Uczniowie mają ferie, a niestety na studentów czeka sesja egzaminacyjna. To dla nich niełatwy czas, a stres towarzyszy im niemal non stop. Są sposoby, by poradzić sobie ze stresem podczas sesji egzaminacyjnej. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

BEST. Organizacja dla studentów, którzy chcą mieć lepszą pracę

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2024 19:30
BEST to jedna z największych organizacji studenckich, która działa przy Politechnice Warszawskiej. - Praca w stowarzyszeniu to mocny punkt w CV. Z doświadczenia wiemy, że liczy się dla pracodawcy - opowiadają Katarzyna Gajos i Piotr Wólczyński z Zarządu BEST.
rozwiń zwiń