Poland 2.0 Summit - startuje kolejna odsłona konferencji dla studentów  

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2023 19:30
Już niedługo odbędzie się jedna z największych konferencji studenckich w Polsce i za granicą - Poland 2.0 Summit. Podczas wydarzenia poruszane będą między innymi tematy kryzysu energetycznego w Europie, rewolucji technologicznych w sporcie i zjawiska nearshoringu. Czwórka jest patronem wydarzenia.
W Warszawie odbędzie się konferencja Poland 2.0.
W Warszawie odbędzie się konferencja Poland 2.0.Foto: shutterstock/Gennady Danilkin
  • Poland 2.0 Summit to jedna z największych konferencji studenckich w Polsce i za granicą. 
  • Pierwsza konferencja Poland 2.0 Summit skierowana do polskich studentów z całej Europy odbyła się w 2015 roku.
  • Tematyka paneli jest skupiona wokół prawa, finansów, zdrowia, energetyki i technologii.
  • Najnowsza odsłona Poland 2.0 Summit odbędzie się w dniach 22 i 23 września 2023 roku w Warszawie.
  • Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 

  

Konferencja Poland 2.0 Summit odbędzie się w dniach 22 i 23 września 2023 roku w Warszawie. To jedna z największych konferencji studenckich w Polsce i za granicą, a udział w niej zapowiedziało blisko 500 uczestników. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki.

 

Poland 2.0 Summit - jaka jest idea wydarzenia?

Pierwsza konferencje Poland 2.0 Summit odbyła się w 2015 roku. - Można powiedzieć, że naszym hasłem jest "Sky is the limit". Organizowane przez nas wydarzenia mają pokazywać i uświadamiać młodym ludziom, by nigdy nie myśleli, że są zbyt młodzi, aby odnieść sukces - mówi Paulina Domek z Fundacji Poland 2.0. - Łączymy młodych z największymi firmami, dla których nasze wydarzenie to świetna przestrzeń do poznania kreatywnych Polaków. W ten sposób także dowiadują się, jakie młodzi ludzie mają obserwacje i oczekiwania wobec współczesnego rynku pracy.

Jak przekonują organizatorzy, podczas poprzednich edycji Summit Poland połączył setki ambitnych ludzi, którzy mogli wymienić się doświadczeniami w zakresie innowacji i przedsiębiorczości. Każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie niezależnie od tego, czy jest twórcą start-upu, reprezentuje sektor publiczny lub prywatny, jest studentem, czy profesjonalistą.


Poland 2.0 Summit - jaka będzie tematyka konferencji?

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia będą poruszane między innymi tematy kryzysu energetycznego w Europie, rewolucji technologicznych w sporcie, czy zjawiska nearshoringu.

- Dwa dni konferencji zaczynamy generalnie od warsztatów z firmami i z partnerami, którzy będą dzielić się wiedzą merytoryczną i praktyczną. Do udziału cały czas można się zgłaszać. Zapraszamy głównie studentów, którzy chcą poznać środowisko biznesowe, ale także tych, którzy już może coś zaczęli robić z innowacjami i technologiami - tłumaczy gość Czwórki. - Być może mają wiedzę projektową, matematyczną, biologiczną, liczy się to, co chcieliby wykorzystać dalej. To także możliwość, żeby sprawdzić siebie i swoje możliwości. Zapraszamy wszystkich, którzy są ciekawi świata.

Zobacz także:


Poland 2.0 Summit to wykłady, debaty, panele dyskusyjne i rozmowy z uczestnikami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marek Brzeziński, ambasador USA w Polsce, Ajay Chowdhury, Manager Director & Senior Partner @BCG X, Tomek Rożek, doktor nauk fizycznych, popularyzator nauki dziennikarz naukowy i założyciel Fundacji "Nauka. To Lubię"


Posłuchaj
10:37 Czwórka/Czwórka do piątej - Poland Summit 2.0 20.09. 2023.mp3 O konferencji Poland 2.0 Summit opowiada organizatorka wydarzenia Paulina Domek (Czwórka do piątej/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Czwórka do piątej

Prowadzi: Oliwia Krettek

Gość: Paulina Domek (Poland 2.0)

Data emisji: 20.09.2023

Godzina emisji: 15.30

aw


Czytaj także

Osiedle przyszłości. Polscy studenci z międzynarodową nagrodą

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2023 13:00
Odpowiedź na pytanie: "jak będziemy mieszkać za 50 lat?", świetnie znają studenci Politechniki Wrocławskiej. Główna nagroda w konkursie Intuiture2075 powędrowała w ręce Mai Stankowskiej, Mateusza Baranowskiego i Klaudii Ryś za projekt ekowioski na Dolnym Śląsku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka szybkiego liczenia. Poznaj tajniki japońskiej arytmetyki mentalnej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 20:14
- Jestem sorobanistką, czyli uczę ludzi szybko liczyć - mówi Aneta Grzanka, pedagog i certyfikowany trener matematyki mentalnej. Kompetencje matematyczne są przydatne w wielu dziedzinach życia. A najważniejsze jest to, że mają je nawet te osoby, które w szkole nie radziły sobie z dodawaniem i dzieleniem.
rozwiń zwiń