Studia za granicą. Jak je wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 10:40
Wybór kierunku studiów dla wielu nie jest łatwą decyzją. Tym, którzy myślą o nauce za granicą może pomóc program Get Ready 2 Study.  
Program Get Ready 2 Study może pomóc w wyborze studiów na zagranicznej uczelni.
Program Get Ready 2 Study może pomóc w wyborze studiów na zagranicznej uczelni. Foto: shutterstock/Studio Romantic

Wybór kierunku studiów może zaważyć na naszym dalszym życiu. Planując swoją przyszłość i myśląc o studiach za granicą warto wspomóc się programem Get Ready 2 Study. Celem programu jest zachęcenie uczniów do podjęcia jednej z najważniejszych decyzji w ich życiu: wybór odpowiedniego kierunku studiów na zagranicznej uczelni.

Zapraszamy również na ELAB OPEN DAY pod hasłem "Wybierz kierunek studiów z ELAB!, który odbędzie się 20 kwietnia o godz. 12.00. O statystykach, o tym, gdzie ludzie aplikują, do jakich krajów, na jakie kierunki, o ciekawych zagranicznych kierunkach opowie Stefan Ravensdale, który studiował w Wielkiej Brytanii.

O 15.00 porozmawiamy z Agnieszką Bykowską-Giler oraz bywalcami Męskiej Szopy. To nowe, wyjątkowe miejsce na mapie stolicy - warsztat stolarski otwarty do bezpłatnego używania dla mieszkańców. Działają na Woli dzięki wolontariuszom, którzy mają swoje dyżury i wówczas można przyjść do Szopy, skorzystać z narzędzi i maszyn oraz wiedzy wolontariuszy. Przychodzi do nich sporo osób, które nadają przedmiotom drugie życie, robią renowacje, docinają coś, żeby użyć w innym celu. Jednym słowem duch zero waste w czystej postaci. Ale oczywiście są też projekt robione od zera. Zapraszamy, by odwiedzić to fajne miejsce i poznać ludzi z "drewnianym" sercem. Oni o swojej pasji opowiedzą w Czwórce. 

Zapraszamy również na ciekawostkę naukową i naukowy ekspres. 

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do piątej" - w środę (17.04) o 14.00 zaprasza Marta Hoppe.

pj

Czytaj także

Akademickość polskich miast. Uczelnie najlepsze w rankingach

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2024 07:27
Polski Instytut Ekonomiczny już drugi raz przygląda się polskim miastom akademickim. W raporcie "Akademickość polskich miast" uwzględniono takie kryteria jak: prestiż, liczba absolwentów na rynku pracy, potencjał naukowy, innowacyjność, efektywność naukowa, warunki kształcenia oraz umiędzynarodowienie. W czołówce raportu: Warszawa, Kraków, Poznań i Wrocław. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Branża IT. Czy studia kierunkowe są niezbędne do rozpoczęcia pracy?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2024 20:00
Istnieją zawody, do których wykonywania niezbędne jest ukończenie dedykowanych studiów. Przykładem takich profesji są prawnicy czy lekarze. W Czwórce sprawdzamy, jak pod tym względem wygląda branża IT i czy potrzebne są studia kierunkowe w pracy związanej z informatyką.
rozwiń zwiń