Z młodymi o polityce. Co w programie "No... wiadomo"?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2024 11:40
"No… wiadomo" to program telewizyjny tworzony przez młodych twórców internetowych. Każdy odcinek jest skrótem z życia parlamentu, Internetu, gazet i rozmów dziadków z wnukami.  
Julia Święch i Kacper Zembrzucki - program No... wiadomo TVP.
Julia Święch i Kacper Zembrzucki - program "No... wiadomo" TVP.Foto: mat. promocyjne

No… wiadomo to program, którego autorami są młodzi i popularni twórcy internetowi, łączący w swoim sposobie opowiadania o polityce żywiołowość, humor i ciepło, nie stroniąc przy tym od silnych fundamentów merytorycznych. Każdy odcinek jest 25-minutowym skrótem z parlamentu, Internetu, gazet, rozmów dziadków i wnuków, mediów społecznościowych oraz sejmowych kuluarów. Łączy Internet z telewizją, młodsze i starsze pokolenie. Program prowadzą Aleksander Lipski, Julia Święch, Kacper Zembrzucki.

Jak sami o sobie piszą, w programie "No... wiadomo" Julia i Kacper przenoszą telewizję do naszych telefonów. W żartobliwy i rozrywkowy sposób podsumowują to, co działo się w polityce w danym tygodniu. Ich treści kierowane są do generacji Z. Nie boją się zadawać głupich i często z pozoru niepoważnych pytań politykom w sejmie. 

- Uważam, że świadomość polityczna, a właściwie świadomość obywatelska, to jest coś, co powinien mieć każdy z nas, żeby wyrobić sobie zdanie - na temat kryzysu klimatycznego, praw człowieka, związków jednopłciowych czy aborcji. Młody człowiek potrafi mniej więcej powiedzieć, jakie ma przekonania i wartości, ale niekoniecznie już wie, która partia polityczna reprezentuje jego interesy - opowiadał w Czwórce Aleksander Lipski. - W świecie polityki jest wiele skomplikowanych procesów, afer i dram na miarę tych, z udziałem celebrytów. Niektórzy twierdzą, że obrady sejmu to patostreamy youtuberów. Ale można to zmienić chodząc na wybory

Julia i Kacper odwiedzili audycję "Lato z kanapy".


***

Na audycję "Lato z kanapy" - w czwartek (11.07) o godz. 17.00 - zaprosił Jeremi Angowski.

kul

Czytaj także

Nostalgia w kinie. Dlaczego tęsknimy za starymi filmami?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 13:40
- Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że transformery i żółwie Ninja to nie są filmy, z którymi możemy się utożsamić, zatęskniliśmy za prawdziwymi historiami, dobrymi scenariuszami i grą aktorską. Powrót do kina artystycznego jest tego wyrazem - mówi dziennikarz filmowy Dawid Muszyński. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Prosta sprawa" - o czym jest serial na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2024 16:10
Już można oglądać serial o sprawiedliwym mścicielu, który staje po stronie pokrzywdzonych i słabszych. "Prosta sprawa" to produkcja, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Wojciecha Chmielarza. O pracy nad serialem opowiada Mateusz Kmiecik, aktor wcielający się w postać Czachy.
rozwiń zwiń