Czternasta emerytura: kto i kiedy ją otrzyma? Minister Maląg wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2022 08:55
- Czternasta emerytura stała się faktem. Świadczenie to będzie wypłacone już po raz drugi - teraz wypłaty ruszą od 25 sierpnia tego roku - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.
  • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ws. czternastej emerytury
  • Osoby pobierające świadczenia w wysokości nieprzekraczającej 2900 zł otrzymają "czternastkę" w pełnej wysokości, czyli 1338,44 zł
  • Do świadczenia są uprawnione osoby, które nabędą prawa do świadczeń do 24 sierpnia 2022 r.
  • Najważniejsze kwestie dot. czternastej emerytury poruszyła minister Marlena Maląg na antenie "Sygnałów dnia"

Jak podkreśliła w radiowej Jedynce Marlena Maląg "czternasta emerytura stała się faktem". - Świadczenie to będzie wypłacone już po raz drugi - teraz wypłaty ruszą od 25 sierpnia tego roku - zaznaczyła.

. .

- Osoby uprawnione do otrzymania czternastej emerytury - to są ci emeryci i renciści, którzy do 24 sierpnia tego roku mają uprawnienia do świadczeń emerytalno-rentowych. Emeryci i renciści otrzymają na rękę kwotę 1217 zł - jeżeli będzie uprawnienie do 100 proc. czternastki - wyjaśniła. - Szacujemy, że czternastą emeryturę w sumie otrzyma ok. 9 mln osób, w pełnej wysokości będzie to 7,7 mln - dodała.

Czternasta emerytura. Apel o ostrożność

Minister Maląg zaapelowała o ostrożność. - Nie składamy żadnych wniosków ws. czternastej emerytury - powiedziała. Zwróciła w ten sposób uwagę, by seniorzy uważali na oszustwa.

Czytaj także:

Posłuchaj
14:19 [PR1] PR1 (mp3) 29 czerwiec_2022_06_29-08-15-08_for_media.mp3 Minister Marlena Maląg o czternastej emeryturze (Sygnały dnia/Jedynka)

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Grzegorz Jankowski
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)
Data emisji: 29.06.2022
Godzina emisji: 08.15

pb

Czytaj także

Opozycja straszy, że KPO zostanie wykorzystane do wydłużenia wieku emerytalnego. Maląg dementuje

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 12:23
- Gdy mówimy o środkach z Krajowego Planu Odbudowy, opozycja zaczyna opowiadać, że chcemy wydłużyć wiek emerytalny. Nic bardziej błędnego - stwierdziła Marlena Maląg. Jak podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej, "przywróciliśmy wiek emerytalny nie po to, by go wydłużać".
rozwiń zwiń