Młodzi Finowie biorą sprawy w swoje ręce

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2013 10:00
W "Śniadaniu w Czwórce" opowiadamy o tym, jak młodzi obywatele postanowili przywrócić świetność fińskiej gospodarce.
Audio

Finlandia stała się krajem o wiele bardziej przyjaznym rynkowi i przedsiębiorcom, a to przełożyło się na imponującą liczbę nowych firm, zakładanych przez młodych ludzi. Ich pomysłowość i innowacyjność nie znają granic. Zajmują się automatycznym recyklingiem, produkcją urządzeń, które podnoszą nastrój w długie zimowe wieczory (świecąc jasnym światłem w głąb ucha), opracowują banki sprzedaży czasu i wdrażają systemy pracy przyjazne "wszystkim".

O tym, jak młodzi Finowie starają się ratować siebie i swój kraj, rozmawialiśmy w niedzielnym "Śniadaniu w Czwórce" - posłuchaj załączonej audycji.

 


Czytaj także

Zimne Hawaje. Odkrywamy Danię

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 08:20
Średnia temperatura w lipcu wynosi mniej więcej 17 st.C i często pada deszcz. Może wakacje w Danii nie są dorbym wyjściem dla tych, którzy uwielbiają kąpiele słoneczne, ale jeśli marzą się komuś szaleństwa na imprezie w kościele, piknik na cmentarzu, albo powrót do epoki "flower power" - to jest to jedyny słuszny kierunek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mają busa i nie wahają się go użyć

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 13:00
Zrobili zrzutkę, kupili forda transita i pojechali w podróż przez 16 krajów, przejechali około 20 tysiecy kilometrów. Żeby wyjechać potrzebowali sponsorów, ale część pieniędzy na wyjazd wygrali również w "Familiadzie".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pół roku na szlaku Tony'ego Halika

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 11:00
Szymon, Piotr i Bogusia - czyli podróżnik, operator kamery i fotografka zamierzają zwiedzić Amerykę Południową śladami słynnego polskiego podróżnika. Tuż przed wyprawą odwiedzili Czwórkę.
rozwiń zwiń